Mistrzostwa świata w piłce nożnej 2014. Najdroższy i najbardziej krytykowany Kapełło

Jeśli Fabio Capello nie zmieni szybko taktyki, nie wyjdziemy z grupy - taka opinia panuje w Rosji przed czwartkowym spotkaniem z Algierią, ostatnim w grupie. Wyjście z grupy da ?Sbornej? tylko zwycięstwo. Relacja Z Czuba i na żywo od 22 w Sport.pl.
- Rosja nie chce awansować, a wszyscy rywale chcą ją wypchnąć z grupy - stwierdził Eduard Małafiejew, były bramkarz reprezentacji. Kadra wciąż ma szanse na awans, ale w mediach jest krytykowana. Przede wszystkim selekcjoner, któremu wiele się wypomina, od personalnych wyborów po taktykę. Faktycznie, drużyna gra źle: wolno, bez polotu i nieskutecznie.

Po porażce z Belgią (Rosjanie stracili gola w 88. minucie) przypomniano, że Włoch jest najlepiej zarabiającym trenerem na mundialu. Rocznie dostaje 11,2 mln dol. I co? I nic. Dostało się też Witalijowi Mytce, ministrowi sportu, za przedłużenie umowy z Capello jeszcze przed mistrzostwami w Brazylii.

Dziennikarzy i fachowców wsparł Wiaczesław Kołoskow, były szef federacji piłkarskiej, traktowany niemal jak wyrocznia. - Jak nam udało się awansować do mistrzostw świata? - dziwił się po meczu z Belgią. - Dopóki były siły, gra była w miarę wyrównana, lecz ostatni kwadrans przypominał bieganie młodzieży za piłką. Za jednym Belgiem podążała grupa naszych zawodników. Musiało się skończyć porażką.

Przypomniano też, że selekcjoner przed wylotem do Brazylii dużo mówił o przygotowaniu fizycznym zawodników. Wymógł nawet na związku zatrudnienie trzech wysokiej klasy specjalistów. Mimo to drużyna nie wytrzymała kondycyjnie meczu z Belgią. Capello nie chce jednak o tym mówić, a na pytania dziennikarzy nie odpowiada, ponieważ jest z nimi skonfliktowany od dawna. A to jeszcze wzmaga krytykę.

Rosjanie grają w Brazylii jak inne drużyny, które prowadził słynny Włoch, koncentrując się na defensywie. Ich mecze są więc nudne, bez emocji. O ile jednak do obrony nie można mieć większych zastrzeżeń, o tyle brakuje w składzie skutecznego napastnika. Capello postawił w ataku na Aleksandra Kokorina, który nigdy nie był snajperem. W Rosji nie jest lubiany z powodu ogromnych zarobków w Dynamie Moskwa, nieprzystających do poziomu jego gry. 23-letni zawodnik w lidze strzelił tylko 10 goli.

Za to doświadczony Aleksandr Kierżakow jest tylko zmiennikiem. Nawet wyrównujący gol w pojedynku z Koreą Płd. mu nie pomógł. Siedzi na ławce także Ałan Dzagojew, który dobrze grał na Euro 2012. Capello jest jednak głuchy na sugestie. A na dodatek w spotkaniu z Koreą zawiódł najpewniejszy punkt reprezentacji - Igor Akinfiejew. Bramkarz, którego chciały najsilniejsze europejskie kluby (m.in. Manchester United), wrzucił sobie piłkę do siatki po niegroźnym strzale z dystansu.

- Jest w Rosji bramkarzem numer jeden, ale dlatego, że nie ma konkurencji - twierdzi menedżer piłkarski Dennis Łachter. - Po tym, co widziałem, gorszy od nas jest tylko Honduras.

Tu zobaczysz najnowsze wyniki, tabele i terminarz mundialu

Najseksowniejsze dziennikarki mundialu w Brazylii


Zdjęcie GIVOVA DRES SATURNO Zdjęcie GIVOVA KOMPLET ARES Zdjęcie GIVOVA KOMPLET LANCIO
GIVOVA DRES SATURNO GIVOVA KOMPLET ARES GIVOVA KOMPLET LANCIO
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info