Australia - Hiszpania. Jordi Alba do dziennikarza: Odetnę ci głowę!

Mistrzowie świata pożegnali się już z mundialem, jednak na koniec doszło do małego zgrzytu pomiędzy hiszpańskim kadrowiczem a dziennikarzem z jego ojczyzny. Po meczu z Australią Jordi Alba rzucił bowiem do dziennikarza "AS-a", że "następnym razem odetnie mu głowę".
Hiszpania udanie zakończyła mundial, wygrywając z Australią 3:0, jednak imprezy w Brazylii z pewnością nie będzie wspominać dobrze. Nie dość, że jako czwarty mistrz świata w historii nie wyszła z grupy, to był to najprawdopodobniej ostatni turniej dla wielu utytułowanych kadrowiczów.Po ostatnim meczu miała jednak miejsce niezbyt przyjemna sytuacja między Albą a dziennikarzem. Przechodząc przez mix zonę, piłkarz Barcelony wyparował do dziennikarza: "Następnym razem odetnę ci głowę!". Zdziwiony Javier Gomez Matallanas nie był w stanie odpowiedzieć ani słowem, na co obrońca dodał: "Tak, tak, następnym razem... Ostrzegam cię".

Nie wiadomo, o jaki "poprzedni raz" chodziło piłkarzowi ani dlaczego zaatakował w ten sposób reportera madryckiej gazety, jednak sytuacja miała ciąg dalszy na lotnisku, gdzie Alba znów zaatakował Matallanasa. On sam zapewniał w rozmowie z radiem Onda Cero, że nie ma pojęcia, jakie są powody takiego zachowania kadrowicza, gdyż nie przypomina sobie, aby pisał cokolwiek o graczu Barcelony.

Załamani Hiszpanie po odpadnięciu z MŚ. Rozpacz zarówno wśród piłkarzy, jak i kibiców >>