Sport.pl

Włochy - Kostaryka. Włoskie piłki pieszczoty [STATYSTYKI]

Po trzech meczach rozegranych w grupie D, niespodziewanie to Kostaryka jest w najlepszej sytuacji i ma szansę jako pierwsza zapewnić sobie awans do fazy pucharowej. Stanie się tak, jeśli w dzisiejszym meczu pokona kolejnego faworyta - Włochów. Jak oba zespoły wyglądały statystycznie w swoich pierwszych meczach?
Szczególnie liczby dotyczące rozgrywania piłki przemawiają na korzyść zespołu z Europy. Jeśli chodzi o dopieszczanie podań, Włosi na razie nie mają sobie równych. W swoim pierwszym meczu przeciwko Anglii aż 89 proc. zagrań piłkarzy Cesare Prandellego docierało do celu. Brylował Andrea Pirlo, który niecelnie zagrał tylko 5 razy na 108 prób! Staranności w konstruowaniu akcji Kostarykanie mogą im tylko pozazdrościć, bo dla odmiany są jedną z najgorzej podających drużyn na mundialu. Słabiej pod tym względem wypadają tylko Grecja, Urugwaj, USA, Iran i Algieria. Marna skuteczność podań niespodziewanych liderów grupy D wynika m.in. z tego, że często decydują się na długie zagrania (ponad 15 proc. wszystkich podań, dla Włochów wskaźnik ten wynosi 8 proc.).

Przez swoją niechlujność Kostarykanie mogą mieć problem z przedostaniem się pod bramkę rywala, ale kiedy tam już dotrą, to drżyj Italio! Z czterech celnych uderzeń piłkarzy Jorge Luisa Pinto, aż trzy znalazły drogę do siatki. Inna przestroga dla włoskiej defensywy? Piłkarze Kostaryki z zespołami z Europy rozegrali dotychczas sześć meczów na mistrzostwach świata i za każdym razem znajdowali sposób na zdobycie gola.

Więcej o: