Sport.pl

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2014. Urugwajczyk Maximiliano Pereira opuści jeden mecz

Obrońca reprezentacja Urugwaju Maximiliano Pereira był pierwszym zawodnikiem, który na mistrzostwach świata w Brazylii otrzymał czerwoną kartkę. Choć istniała możliwość, że zawodnik Benfiki Lizbona zostanie ukarany karą dyskwalifikacji na dwa mecze, FIFA zdecydowała, że zakaz gry w jednym spotkaniu będzie wystarczającym upomnieniem.


Urugwaj w meczu z Kostaryką zdecydowanie zawiódł. Uznawani za czarnego konia mistrzostw podopieczni trenera Oscara Tabareza nie mieli argumentów i ulegli Kostaryce 1:3. Tak wysoki wynik frustrował piłkarzy Urugwaju. Ciśnienia nie wytrzymał obrońca Maximiliano Pereira, który w ostatnich sekundach spotkania brutalnie sfaulował Joela Campbella. Sędzia pokazał mu czerwoną kartkę, która była pierwszą taką karą w turnieju.

Piłkarzowi Urugwaju groziła dyskwalifikacja na dwa mecze, jednak FIFA ukarała Pereirę tylko absencją na jedno spotkanie. 30-letniego obrońcy Benfiki zabraknie w drugim meczu Urugwaju w Grupie D przeciwko Anglii (czwartek, 19 czerwca o godz. 21). Pereira będzie mógł zagrać natomiast w ostatnim grupowym spotkaniu z Włochami we wtorek o godz. 18.

Tak kibice na świecie oglądają MŚ 2014 [AKTUALIZUJEMY ZDJĘCIA]


Więcej o: