Hiszpania - Chile. Reakcja mediów: Cień Hiszpanii mówi "do widzenia"

Żegnaj, mundialu, smutne pożegnanie, koniec epoki - to najczęściej powtarzające się słowa w pierwszych reakcjach hiszpańskich mediów na odpadnięcie mistrzów świata z MŚ 2014. W środę Hiszpania przegrała 0:2 z Chile i straciła szansę na awans do kolejnej rundy.
KONKURS! Zobacz decydujące mecze MŚ w niezwykłej jakości!

W Hiszpanii dziś dzień pożegnań. Strony główne poważnych dzienników są podzielone niemal po równo - połowę miejsca poświęcono ostatniemu dniu panowania Juana Carlosa I, a połowę na pożegnanie złotej generacji piłkarskiej, która przez sześć ostatnich lat panowała w futbolowym świecie.

"Maracanazo i żegnaj, mundialu!" - to tytuł ze strony dziennika "AS". "Nie było reakcji i Hiszpania jest pierwszą wyeliminowaną drużyną. Vargas i Aranguiz dołożyli się do hiszpańskiego dramatu. 'La Roja' ani nie grała, ani nie miała szczęścia. Rozpoczyna się debata na temat końca epoki i sukcesji" - czytamy.

"Marca" pisze o smutnym pożegnaniu mistrza. "Hiszpania wyglądała dość ubogo w porównaniu z Chilijczykami, którym ledwo była w stanie dotrzymać kroku. Ani gra, ani przygotowanie nie były po stronie drużyny Vicente del Bosque.

Kataloński "Sport" krzyczy o "historycznym nokaucie Hiszpanii", a "El Mundo Deportivo" pisze o "smutnym do widzenia mistrza". Podobny tytuł jest na stronie hiszpańskiej telewizji RTVE: "Cień Hiszpanii mówi 'do widzenia'".

"Hiszpania zaprzepaściła szansę, by jeszcze pożyć na mundialu. Chile było przez cały mecz stroną dominującą. Mistrz świata prezentował się dość nieudolnie, czym dorzucił argumentów krytykom po pierwszej klęsce z Holandią. Hiszpanom został jeszcze mecz z Australią, który zakończy ich koszmar w Brazylii" - pisze "El Pais".

Czy Vicente del Bosque powinien być dalej selekcjonerem reprezentacji Hiszpanii?