Australia - Holandia. Van Persie nie zagra w ostatnim meczu grupowym

Reprezentacja Holandii będzie musiała sobie radzić bez Robina Van Persiego w ostatnim meczu grupowym z Chile (23 czerwca o 18). Napastnik otrzymał bowiem w spotkaniu z Australią drugą żółtą kartkę w turnieju.

Kogo wstawiłbyś za Van Persiego do składu? Możesz to zrobić w "Wygraj Mundial"?

Van Persie został ukarany przez sędziego w 47. minucie, gdy podczas walki o piłkę uderzył w twarz australijskiego obrońcę Matthew Spiranovicia. Była to już jego druga żółta kartka w turnieju, gdyż podczas wygranego 5:1 mecz z Hiszpanią także znalazł się w notesie arbitra. Powodem tego był wówczas faul na Jordim Albie.

Jedenaście minut po żółtej kartce w spotkaniu z Australią van Persie odkupił jednak swoje winy, gdy strzelił bramkę na 2:2. Napastnik atomowym uderzeniem pod poprzeczkę wykończył ładną zespołową akcję kolegów. Ostatecznie Holandia wygrała 3:2 , mimo że przegrywała 1:2.

Brak van Persiego w ostatnim meczu grupowym z Chile będzie sporym osłabieniem ofensywnym Holandii - napastnik ma na razie trzy gole zdobyte na mundialu. Tyle same bramek strzelił dla "Oranje" Arjen Robben, a Louis van Gaal nie może narzekać na brak innych klasowych atakujących. W odwodzie ma jeszcze Dirka Kuyta, Jeremaina Lensa i Klaasa-Jana Huntelaara.

KONKURS! Zobacz decydujące mecze MŚ w niezwykłej jakości!