Hiszpania - Chile. del Bosque: "To nie koniec tej drużyny. Mam już skład na Chile".

- Bałem się, że porażka z Holandią załamie moich piłkarzy. Nie widzę jednak zwieszonych głów. Mogę powiedzieć, że znam już skład na środowe spotkanie - powiedział Vicente del Bosque. Selekcjoner reprezentacji Hiszpanii dodał, że nie zdradzi swoich planów piłkarzom, bo chce "mieć zwartą grupę do samego końca".
W pierwszym meczu fazy grupowej Hiszpania przegrała z Holandią 1:5. Najbardziej krytykowanymi zawodnikami byli Iker Casillas i Sergio Ramos. Vicente del Bosque wie już, jakich zmian w składzie dokona.

- Mogę powiedzieć, że znam już skład na środowe spotkanie. Nie ujawnię planowanych zmian zawodnikom, bo chcę mieć zwartą grupę do samego końca - powiedział "Sfinks". Selekcjoner "La Roja" ujawnił również, że bał się o kondycję psychiczną swoich piłkarzy. - Początkowo wydawało mi się, że ta porażka może ich załamać. Ale nie widzę zwieszonych głów. To oczywiste, że jest w nas frustracja. Takie rzeczy "nie schodzą" z piłkarzy z dnia na dzień, ale teraz potrzebujemy odpowiedniej reakcji - dodał del Bosque.

63-latek bronił także swoich piłkarzy. - Ciągle jest wielu kibiców, którzy nas kochają. Ta grupa zawodników doprowadziła nas do największych sukcesów w historii. To nie koniec tej drużyny. Ciągle mamy wiele do powiedzenia - podsumował del Bosque.

Mecz Hiszpania - Chile w środę o godz. 21. Relacja Zczuba i na Sport.pl.