Sport.pl

Niemcy - Portugalia. Trener Portugalii: "Niemcy sprawią, że będziemy cierpieć".

- Wierzę, że jesteśmy dobrze przygotowani do gry. Niezależnie od wyjściowego składu musimy walczyć, wiedząc, że mamy do czynienia z bardzo silnym rywalem. Niemcy sprawią, że będziemy cierpieć - powiedział w niedzielę trener reprezentacji Portugalii Paulo Bento. Mecz Niemcy - Portugalia dziś o godz. 18. Relacja Zczuba i na Sport.pl.
- Decyzję o składzie podejmę w ostatniej chwili. Na pewno wybierzemy najlepszych piłkarzy. Niezależnie od nazwisk będziemy walczyć, bo Niemcy to wielki przeciwnik. Na pewno sprawią, że będziemy cierpieć - powiedział w niedzielę Paulo Bento. Selekcjoner Portugalczyków stwierdził również, że jego drużyna jest silna nawet bez Cristiano Ronaldo, który ostatnio zmagał się z problemami zdrowotnymi.

- Cristiano to najlepszy piłkarz świata. Z nim jesteśmy lepsi, to oczywiste. Jesteśmy jednak przekonani, że bez Ronaldo również dysponujemy dużymi umiejętnościami. To, że mamy w składzie najlepszego zawodnika nie oznacza, że na pewno wygramy mundial - powiedział Bento.

- Musimy cieszyć się grą i tym turniejem, a także zagrać swój futbol. Najpierw skupiamy się na grze w fazie grupowej. Nie myślimy o tym, co może wydarzyć się później - dodał Portugalczyk.

Bento narzekał na warunki atmosferyczne, jakie panują w Brazylii. Mecz Niemcy - Portugalia zostanie rozegrany o godz. 13 czasu miejscowego.

- To jest szkodliwe dla piłkarzy. Oni nie są przystosowani do gry w takich warunkach. Amerykański mundial z 1994 roku powinien dać wszystkim do myślenia. Wtedy też było bardzo gorąco - podsuwał opiekun "Seleccao".

Więcej o: