Francja - Honduras. Matuidi: "Benzema zasłużył na miejsce w pierwszym składzie"

- Wszyscy widzą, że Karim Benzema zasłużył na miejsce w pierwszym składzie. Jest napastnikiem najwyższej klasy. W końcu niedawno wygrał z Realem Madryt Ligę Mistrzów - powiedział w niedzielę Blaise Matuidi. O godz. 21 Francja zagra z Hondurasem. Relacja Z Czuba i na Sport.pl.
Blaise Matuidi stwierdził, że miejsce w ataku reprezentacji Francji należy się Karimowi Benzemie. W ostatnich tygodniach napastnik Realu Madryt rywalizował o względy Didiera Deschampsa z Olivierem Giroudem. 27-letni pomocnik zdecydowanie opowiedział się po stronie Benzemy.

- Karim jest doświadczonym i wartościowym piłkarzem. Wszyscy widzą, ile dla nas znaczy. Jest napastnikiem klasy światowej, przecież dopiero co wygrał Ligę Mistrzów. Mam nadzieję, że na mistrzostwach będzie w dobrej formie - powiedział Matuidi.

Ribery jest jednym z trzech piłkarzy reprezentacji Francji na mundialu, którzy mają na koncie minimum 50 występów w barwach "Trójkolorowych". Matuidi twierdzi, że odmłodzona drużyna Francji może odegrać na brazylijskich mistrzostwach znaczącą rolę.

- Przeszłość to przeszłość, teraz patrzymy naprzód. Możemy mówić o nowej generacji piłkarzy. Czujemy, że jesteśmy gotowi do udziału w wielkiej imprezie. Myślę, że to było widać na treningach i w meczach towarzyskich. Jesteśmy w pełni świadomi trudności zadania, jakie przed nami stoi, ale nie obawiamy się naszych rywali - podsumował Matuidi.