Mundial 2014. Pamiętacie "planking"? Teraz jest "Persieing"! Robin van Persie rozpoczął nową modę

W wygranym 5:1 meczu Holandii z Hiszpanią Robin van Persie strzelił fenomenalnego gola "szczupakiem". Bramka stała się prawdziwym hitem internetu. Ludzie przesyłają w serwisach społecznościowych zdjęcia, na których imitują lądowanie Holendra na murawie. Kiedyś słynny był "planking", teraz świat uprawia "Persieing"! Dołączacie do zabawy?
W meczu z Hiszpanią Robin van Persie otrzymał podanie z prawej strony i wyskoczył do piłki, jak Superman, a potem przelobował "szczupakiem" Ikera Casillasa. Kiedy piłka lądowała w siatce, on sam wyładował twarzą w murawie. To właśnie ten moment upodobali sobie internauci, który naśladują pozę przyjętą przez "Latającego Holendra".Wszystko zaczęło się od "plankingu" - zabawy w kładzenie się w miejscu publicznym w określonej pozycji (na brzuchu, twarzą w dół i z rękami wzdłuż ciała) i robienie sobie zdjęcia. Ludzie masowo przesyłali dziwaczne fotografie w serwisach społecznościowych. Świat (a przynajmniej Amerykę) ogarnął szał na tym punkcie.

Odpowiednikiem "plankingu" w świecie sportu było "tibołowanie" (ludzie fotografowali się w pozie, jaką przyjmował gracz NFL Tim Tebow, czyli klękali, opierali głowę na nadgarstku i modlili się) oraz "kaepernikowanie" (na wzór innego futbolisty Colina Kaepernicka, który prężył muskuł i całował wytatuowany biceps). Teraz przyszedł czas na "Persieing"!

UWAGA!

Dołączacie do zabawy w #persieing? Swoje zdjęcia (z których mamy nadzieję zrobimy duuuużą galerię), możecie podsyłać na adres mundial_2014@gazeta.pl. Dziękujemy!

Van Superman! - internet oddaje cześć van Persiemu


Zdjęcie ADIDAS KOSZULKA HISZPANIA 2013 X53272 Zdjęcie Lanki PUMA VELIZE FG 102827 01 Zdjęcie RHOL12: Holandia - koszulka Nike
ADIDAS KOSZULKA HISZPANIA 2... Lanki PUMA VELIZE FG 102827 01 RHOL12: Holandia - koszulka...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info