Mundial 2014. Czy Casillas pobije rekord minut bez straty gola?

Iker Casillas może zostać rekordzistą mistrzostw świata pod względem liczby minut bez straty gola. Bramkarz Hiszpanów przejdzie do historii, jeśli do 85. minuty piątkowego meczu z Holandią zachowa czyste konto. Początek spotkania o 21. Relacja Z Czuba i na żywo w Sport.pl.


Mecz mistrzów świata z wicemistrzami to hit pierwszej kolejki brazylijskiego mundialu. Cztery lata temu w finale w Johannesburgu Hiszpanie wygrali po golu w dogrywce Andresa Iniesty.

W piątkowym spotkaniu grupy B w Salvadorze do historii może przejść Iker Casillas. Bramkarz Realu od 433 minut jest niepokonany na mistrzostwach świata. Jeśli z Holendrami nie wpuści gola przez 85 minut, pobije rekord Waltera Zengi (517 minut). Włoch na mundialu w 1990 roku zachował czyste konto w meczach grupowych, 1/8 finału i ćwierćfinale. Skapitulował po 67 minutach półfinału z Argentyną.

Casillas ostatniego gola wpuścił w trzecim meczu fazy grupowej z Chile, kiedy pokonał go Rodrigo Millar. Do końca turnieju 33-letni Hiszpan był niepokonany.

KONKURS! Zobacz decydujące mecze MŚ w niezwykłej jakości!

Bramkarz Realu w Brazylii może pobić także inne rekordy. Casillas goni Anglika Petera Shiltona i Francuza Fabiena Bartheza, którzy na mistrzostwach świata po 10 razy zachowali czyste konto. Casillas od 2002 roku dotychczas siedem razy. Dodatkowo Hiszpan pod względem liczby występów (15) goni Niemca Seppa Maiera (18).

Wcześniej Casillas pobił rekord mistrzostw Europy pod względem liczby minut bez straty gola (509). Poprzedni należał do Włocha Dino Zoffa (494).

Początek wielkiego piłkarskiego święta! [ZDJĘCIA]


Zdjęcie CADID74: Mundial 2014 - piłka Adidas Zdjęcie HADI20: Mundial 2014 - czapka Adidas Zdjęcie Philips HTB3570
CADID74: Mundial 2014 - pił... HADI20: Mundial 2014 - czap... Philips HTB3570
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Porównaj ceny »
źródło: Okazje.info


Czy Iker Casillas pobije rekord MŚ pod względem liczby minut bez straty gola?