adidas przyspiesza tempo przed mundialem: Nowa kolekcja korków Samba

Specjalnie na piłkarski mundial niemiecki producent sprzętu sportowego Adidas przygotował dedykowaną linię korków inspirowanych bogactwem kolorów Brazylii. Buty Samba dostępne są w krzykliwych i ekscytujących barwach, które idealnie oddają charakter państwa goszczącego zbliżające się mistrzostwa świata.
Każdy but z serii Samba wyposażony jest w najnowocześniejsze technologie, aby inspirować nową generację piłkarzy. Debiut tej kolekcji wyznacza także początek kampanii "all in or nothing", które w luźnym tłumaczeniu oznacza "graj albo odpuść". Przesłanie to skierowane jest do najlepszych drużyn świata, które wezmą udział w startujących 12 czerwca mistrzostwach świata. W kampanii wystąpi cała drużyna gwiazd Adidas - od Leo Messiego i Oscara po Daniego Alvesa i Mesuta Oezila.

- Przygotowując kolekcję Samba, Adidas inspirował się Brazylią. Zestaw jest pełen kolorów, energii i charakteru, tak jak Brazylia! Od plaż Bahii po karnawał w Rio, nasze korki mają styl i paletę kolorów, której jeszcze na piłkarskich boiskach nie było - przyznaje Antoine Hadjimanolis, Global Senior Product Manager, adidas Football.

Dostępne są cztery modele korków w odmiennych kolorach:nitrocharge™ - but pełen energii, stworzony dla piłkarzy nowej generacji, w którym grają m.in.: Dani Alves i Ezequiel Lavezzi, ma teraz nowy, limonkowo-zielony kolor. To but stworzony dla piłkarza, który jest silnikiem napędowym swojej drużyny i nie odpuszcza żadnego sprintu czy wślizgu, dodając swojej drużynie energii. Dlatego za butem Samba nitrocharge™ stoi hasło "daj maksa albo daj spokój". Dzięki unikalnemu paskowi ENERGYSLING™ w górnej części cholewy wspiera zmianę kierunku biegu i precyzję ruchów, by zagrania były bardziej precyzyjne. Technologia ENERGYPULSE™ w podeszwie buta zapewnia dodatkowy zastrzyk energii przy sprintach. Dzięki temu korki nitrocharge sprawiają, że gra tych najwaleczniejszych piłkarzy na boisku nabiera nowego wyrazu.adizero™ f50 - Nowe, błękitne korki, zawsze poszukiwane przez najszybszych zawodników świata, takich jak Leo Messi, Lucas Moura czy Gareth Bale, teraz przekonują ich, by grali zgodnie z hasłem "leć albo giń". adizero™ f50 to czysta inżynieria precyzyjna, której każdy aspekt ma jeden cel - sprawić, by zawodnik był jak najszybszy na boisku. Służy temu SPEEDTRAXION - nowy sposób ułożenia korków w podeszwie, który zapewnia maksymalną akcelerację i ułatwia zmiany kierunku. Kolejna nowinka to SPEEDFOIL, rewolucyjny materiał, który łączy w sobie lekkość, delikatność i wytrzymałość, zapewniając przy tym doskonałą asekurację stopy. To wszystko sprawia, że dzięki Samba adizero™ f50 najlepsi zawodnicy świata w Brazylii będą jeszcze szybsi.predator™ Lethal Zones - Przyciągająca wzrok różowa kolorystyka Samba predator Lethal Zones, wybrana przez Oscara, Mesuta Oezila i Xaviego, idealnie oddaje hasło "bądź myśliwym albo zwierzyną". Wyposażone w pięć Stref Zagrożenia korki zapewniają perfekcyjną kontrolę piłki, przyjęcie, precyzję i moc.11pro - Luksusowa, ciemnopurpurowa kolorystyka nowych Samba 11pro mówi "rządź albo poddaj się" ustami takich gwiazd jak Philipp Lahm, Hernanes czy Frank Lampard. Najwyższej jakości, najdelikatniejsza i najlżejsza skóra Taurus zapewnia idealne dopasowanie, komfort i czucie piłki. Nowa cholewa i konstrukcja buta pozwala jeszcze lepiej rozkładać nacisk stopy na but, a dodatkowy korek w podeszwie zapewnia jeszcze lepszą przyczepność i akcelerację. Dzięki temu 11pro pozostają najlepszą propozycją dla piłkarzy kompletnych.

Najbardziej ekscytujący piłkarze świata zadebiutowali w korkach z kolekcji 9 listopada. Wszystkie modele są dostępne do zakupu w sklepach firmowych Adidas, wybranych sklepach specjalistycznych oraz na adidas.com/football. W drugim kwartale 2014 r. dostępna będzie także wersja kolorystyczna - kolekcja Earth Pack zainspirowana brazylijskimi lasami deszczowymi.