MŚ 2014. Puchar Świata po raz pierwszy w Polsce - przyjdź i zobacz!

26 marca polskich fanów futbolu czeka nie lada atrakcja. Po raz pierwszy w historii do naszego kraju przyjedzie Puchar Świata, o który walczyć będą 32 drużyny podczas zbliżającego się mundialu. Trofeum będzie można oglądać 27 i 28 marca w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki.
Projekt "FIFA World Cup 2014 Trophy Tour" rozpoczął się 12 czerwca ubiegłego roku oficjalną ceremonią w sercu Rio de Janeiro, pod słynnym pomnikiem Chrystusa Zbawiciela. Po odwiedzeniu krajów obu Ameryk i Azji, puchar przybył do Europy, gdzie jego pierwszym przystankiem był kraj broniący tytułu, czyli Hiszpania.

Po drodze do naszego kraju najcenniejsze trofeum w futbolu odwiedziło już m.in.: Włochy, Szwecję, Rumunię i Czechy. Do nas trofeum przebędzie z Rosji, wcześniej odwiedzając Anglię, Holandię i Belgię. W sumie Puchar Świata podziwiać mogą kibice w aż dziewięćdziesięciu krajach świata.

Do Warszawy puchar przyleci z Moskwy na pokładzie specjalnego samolotu FIFA. Trofeum będzie udostępnione wszystkim kibicom w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie w dniach 27 i 28 marca. Aby zobaczyć trofeum, które podczas mundialu powędruje do najlepszej drużyny świata, wystarczy tylko odebrać bilet. Aby to zrobić, trzeba kupić produkty z oferty firmy Coca-Cola oznaczone promocją w wybranych punktach sprzedaży i zarejestrować się na stronie pucharwpolsce.pl ?. Tam też znajdziesz wszystkie niezbędne informacje dotyczącego tego, co zrobić, by obejrzeć trofeum.

- Możliwość zobaczenia na żywo tego legendarnego trofeum, to niepowtarzalna okazja. Jestem przekonany, że tysiące fanów futbolu w naszym kraju będą chciały skorzystać z tej szansy. Jest to niezwykle cenna inicjatywa federacji FIFA oraz firmy Coca-Cola, ponieważ zwraca uwagę na kluczowe nie tylko w piłce nożnej, ale w sporcie w ogóle, wartości takie jak szacunek, tolerancja, fair play i umiejętność gry zespołowej, a przy tym spełnia marzenia kibiców na całym świecie, którzy mogą w swoim ojczystym kraju podziwiać tę wyjątkową statuetkę - powiedział Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Puchar Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, którego oficjalna nazwa brzmi: Puchar Świata FIFA, został zaprojektowany przez włoskiego rzeźbiarza, Silvio Gazzanigę. Po raz pierwszy został wręczony podczas mundialu w 1974 roku. Obecnie po zakończeniu mistrzostw zwycięska drużyna otrzymuje na własność pozłacaną replikę Pucharu a na oryginale grawerowana jest nazwa zwycięskiej drużyny.

Oryginalną statuetkę można podziwiać jedynie w trakcie "FIFA World Cup 2014 Trophy Tour". Puchar ten jest wykonany z 18- karatowego złota, ma 36 cm wysokości i waży ponad 6 kilogramów. Przedstawia sylwetki dwóch osób, które wznoszą do góry kulę ziemską.