M¦ 2014. Pierwsze komentarze, zło¶liwo¶ci, opinie. "Chcieli¶my drużyn, które lepiej graj± w piłkę"

Rozlosowano grupy przyszłorocznego mundialu w Brazylii. W najciekawszej zmierz± się Urugwaj, Anglia, Kostaryka i Włochy. W pozostałych grupach również nie zabraknie arcyciekawych pojedynków. Już pierwsze komentarze ¶wiadcz± o tym, że powinni¶my wyczekiwać fantastycznego turnieju.
Wszystkie reakcje po losowaniu mundialu najszybciej znajdziesz w naszej aplikacji Sport.pl LIVE na iOS, na Androida i Windows Phone

W grupie A zmierz± się Brazylia, Chorwacja, Meksyk i Kamerun. Gospodarze s± faworytami tej grupy, a najwięcej emocji powinien wzbudzić mecz otwarcia: na Maracanie gospodarze podejm± Chorwację. Oto jak do losowania odniósł się Luiz Felipe Scolari, selekcjoner Brazylijczyków: - To będzie bardzo trudny pojedynek, ale cieszę się, że zagramy z kim¶ z Europy, bo to oni będ± musieli się dostosować do tego klimatu. My doskonale już go znamy.

Powtórka finału z RPA wcale nie cieszy?

Choć w grupie B czeka nas powtórka finału z poprzedniego mundialu (Hiszpania zmierzy się z Holandi±), nie wszyscy s± zachwyceni t± wizj±. Były selekcjoner obrońców tytułu Jose Antonio Camacho uważa, że taki los wręcz obniża warto¶ć turnieju.

Trudno powiedzieć, że grupa C będzie przyci±gać największ± uwagę kibiców. W tej grupie zmierz± się Kolumbia, Grecja, Wybrzeże Ko¶ci Słoniowej i Japonia. Zdaniem kibiców na Twitterze ozdob± tej grupy może być pojedynek snajperów - Radamela Falcao i Didiera Drogby. Ciekawy może być też ich pojedynek ze słyn±c± z niezwykle defensywnej gry na wielkich turniejach Grecj±.

Manaos nie chce Anglików

Grupa D to zdecydowanie grupa ¶mierci. Trudno powiedzieć, kto z czwórki Urugwaj, Kostaryka, Anglia, Włochy ma największe szanse na zwycięstwo. Do "wymiany uprzejmo¶ci" doszło między selekcjonerem Anglików Royem Hodgsonem a burmistrzem miasta Manaos. - Nie chcieli¶my jechać do Manaos - skomentował Hodgson. Burmistrz odpowiedział krótko: - My woleli¶my z kolei zespoły, które lepiej graj± w piłkę i maj± dobre maniery.

Dziennikarze na Twitterze nie maj± w±tpliwo¶ci, że dla Anglii takie losowanie to katastrofa. "England's coming home" - napisał Paweł Wilkowicz zaraz po losowaniu. "Futbol szybko wróci do domu" - wtóruje mu Michał Szadkowski.

W grupie E oprócz Francji, która na mundial awansowała rzutem na ta¶mę, zobaczymy jeszcze Ekwador, Szwajcarię i Honduras. Co o takim losowaniu s±dzi selekcjoner faworyzowanych Francuzów? - Pierwszy mecz gramy z Hondurasem, nie ze Szwajcari±, to dla nas perfekcyjna i bardzo opłacalna sytuacja... o ile wygramy pierwszy mecz - komentuje Didier Deschamps.

Grupa F ma jednego faworyta - Argentynę. "Albicelestes" będ± musieli zmierzyć się z Iranem, Nigeri± oraz Bo¶ni± i Hercegowin±. Tacy rywale Argentyny to zdaniem wielu użytkowników Twittera powód, by już po fazie grupowej przyznać jej koronę króla strzelców. Nie brakuje też bardziej wybiegaj±cych w przyszło¶ć wizji. Na Twitterze niektórzy przekonuj± już, że taka grupa i duża szansa na tytuł króla strzelców z góry zapewniaj± Messiemu Złot± Piłkę za rok 2014.

Belgia faworytem? Ozil wita dawnych kolegów

Bardzo ciekawie będzie w grupie G, gdzie Niemcy zagraj± z Portugali±, Ghan± i USA. Dla Mesuta Ozila będzie to okazja do zmierzenia się z kolegami ze swojego byłego zespołu, Realu Madryt - Cristiano Ronaldo, Pepe i Fabio Coentrao. "Hej, Cristiano, Pepe i Coentrao. Miło będzie zobaczyć was w Brazylii".

Ostatnia grupa H wcale nie będzie najmniej ciekawa. Belgia, Algieria, Rosja i Korea nie należ± do ¶wiatowych potęg, jednak Paweł Wilkowicz uważa, że tych pierwszych możemy już zaliczyć do grona faworytów "Ile razy trzeba o kim¶ napisać 'cichy faworyt', żeby stał się po prostu faworytem mundialu? # Belgia. Czy 'cichy' to taki asekuracyjny chwyt?;)" - pyta na Twitterze dziennikarz "Gazety Wyborczej" i Sport.pl.