"Wszyscy jesteśmy Islandczykami", czyli dziennikarze zmieniają nazwiska na Twitterze

"Przepraszam za spam, to próbne ćwierknięcie po tymczasowej zmianie narodowości" - napisał Rafał Stecsson, bo takie nazwisko przybrał na Twitterze dziennikarz "Gazety" i Sport.pl Rafał Stec. Do akcji przyłączyli się inni dziennikarze. Wszystko przed rewanżowym barażowym meczem o awans na mundial pomiędzy Islandią i Chorwacją.
W pierwszym meczu na Islandii padł remis 0:0 i przed rewanżem zdecydowanymi faworytami są wyżej notowani Chorwaci. Mimo to, jak pisze dla Sport.pl dziennikarz "Tygodnika Powszechnego" Michał Okoński, "Islandczycy sprawiają wrażenie pewnych awansu. Życzymy im go, bo uwielbiamy historie o Kopciuszkach: o Islandii, do końca walczącej o wyjazd na mundial".

Akcja na Twitterze

Z ambitnymi Islandczykami zaczęli się solidaryzować kolejni dziennikarze, zmieniając nazwy swoich profili na Twitterze. Zapoczątkował ją Stec, który zmienił sobie nazwisko na @Stecsson. W ślad za nim Okoński przemianował się na @Gylfi M. Okonsson.Ten symboliczny żart ma szansę zostać zauważony na świecie, bo dziennikarz zaapelował o rozpropagowanie akcji wśród użytkowników z Islandii.Do akcji przyłączyli się także inni. Są jednak ruchy z odwrotnym kierunku. Były współpracownik "Gazety" Marcin Napiórkowski zmienił sobie nazwisko na @Napiórić, wspierając Chorwatów.Multirelacja na żywo w Sport.pl

Mech Chorwacja - Islandia rozpocznie się o 20.15. O awans na mundial walczą we wtorek także Rumuni z Grekami, Szwedzi z Portugalczykami i Francuzi z Ukraińcami. Relacja na żywo ze wszystkich tych spotkań od 20 w Sport.pl.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS, na Androida i Windows Phone

Więcej o: