Mundial 2014. Nigeria awansowała do mundialu

Nigeria wygrała z Etiopią 2:0 na własnym terenie i awansowała do przyszłorocznego mundialu w Brazylii.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone

Nigeria, wygrywając 4:1 w dwumeczu z Etiopią, stała się pierwszą ekipą, która awansowała na przyszłoroczny mundial z Afryki.

W Etiopii Nigeryjczycy wygrali 2:1 dzięki dwóm bramkom Emenike. W Nigerii już po 20 minutach prowadzili gospodarze po bramce Victora Mosesa z rzutu karnego. Bramkę, która pozbawiła gości jakichkolwiek nadziei, w 82. minucie strzelił Obinna.

Afrykę łącznie na mistrzostwach w Brazylii będzie reprezentować pięć ekip.

Oto pozostałe dwumecze (w nawiasie wyniki pierwszych spotkań):

Wybrzeże Kości Słoniowej - Senegal (3:1)

Tunezja - Kamerun (0:0)

Ghana - Egipt (6:1)

Burkina Faso - Algieria (3:2)

Eliminacje w Europie. Francja o krok od odpadnięcia

O ostatnie cztery miejsca przeznaczone dla ekip europejskich w barażach wciąż walczy osiem zespołów. W piątkowych pierwszych meczach nie zabrakło niespodzianek. Chorwacja nie poradziła sobie na trudnym terenie w Islandii i padł tam bezbramkowy remis, mimo że gospodarze od 50. minuty grali w dziesiątkę.

Pewne zwycięstwo odniosła reprezentacja Grecji, która na własnym terenie pokonała Rumunię 3:1. Ukraina niespodziewanie pokonała Francję 2:0, a w meczu Portugalii ze Szwecją jedyną bramkę strzelił Cristiano Ronaldo, dając gospodarzom wygraną 1:0.