El. MŚ 2014. Dlaczego Boruc nie gra? Lekarz kadry wyjaśnia

Wojciech Szczęsny, a nie Artur Boruc jest w pierwszym składzie na mecz z Anglią. Jaki jest powód absencji golkipera Southampton? - Arturowi odnowił się uraz mięśniowy, dyskusja trwała długo, w końcu zdecydowaliśmy, że nie zagra - powiedział na antenie Polsatu Sport lekarz kadry Jacek Jaroszewski.
Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na smartfony

Wyjściowa jedenastka na Anglię wzbudziła ogromne kontrowersje. Długo nie było wiadomo, czy nieobecność Boruca jest spowodowana decyzją trenera, czy jakimś urazem. W końcu wątpliwości rozwiał lekarz kadry Jacek Jaroszewski.

- Jeszcze wczoraj mieliśmy nadzieję, że uraz mięśnia uda nie będzie problemem i Artur będzie mógł wystąpić. Dyskusja trwała długo - powiedział na antenie Polsatu Sport Jaroszewski.

Na pytanie, czyja to była decyzja - czy bardziej lekarzy, czy samego Boruca - lekarz odpowiedział: - Właśnie dlatego dyskusje tak długo trwały, bo Artur bardzo chciał grać.

Jaroszewski wyjaśnił, że uraz odnowił się Borucowi w meczu z Ukrainą. - Dwa dni temu zrobiłem mu badania i okazało się, ze jest to uraz, który - jak jeszcze raz się odnowi - to Artur może mieć duży problem - stwierdził.

Lekarz kadry nie potrafił powiedzieć, czy Boruc będzie w stanie zagrać w najbliższym meczu ligowym. - Dzisiaj to wszystko nie wygląda dobrze, ale nie mogę wykluczyć jego występu w lidze - zakończył Jaroszewski.

Teoretycznie zmiennikiem Szczęsnego w meczu z Anglią jest Łukasz Fabiański. Ale Boruc też siedzi na ławce rezerwowych.