El. MŚ 2014. Będzie polskie Wembley? Anglicy się obawiają

?Anglia strzeliła sobie biletowego gola samobójczego? - pisze angielski The Independent. Angielska federacja, ze względu na olbrzymie zainteresowanie polskich kibiców zdecydowała się na powiększenie sektora gości na ten mecz. Mecz we wtorek o 21. Relacja na żywo na Sport.pl.
Angielska federacja zdecydowała się sprzedać na wtorkowy mecz 85 tys. biletów. Wembley ma pojemność 90 tys. miejsc. Na sektor gości przeznaczone jest 8 tys. wejściówek. Jednak po decyzji angielskiego związku powiększony sektor gości będzie mógł pomieścić 18 tys. widzów. Dodatkowo wielu Polaków mieszkających na Wyspach może kupić wejściówki na sektory gospodarzy. Oznacza to, że prawie jedna trzecia stadionu może być wypełniona polskimi kibicami.

Anglicy dobrze znają temperament polskich kibiców i uważają, że tak duża ich liczba przekrzyczy fanów angielskich i to polski doping będzie dominował. Podopieczni Roya Hodgsona podczas swojego najważniejszego meczu eliminacji nie będą czuli się jak u siebie.

Anglia zajmuje 1. miejsce w grupie H. Musi jednak z Polską wygrać, aby awansować bezpośrednio na mundial i uniknąć baraży. Trudno się spodziewać, aby druga Ukraina (punkt straty do Anglii) mogła stracić jakiekolwiek punkty w meczu z San Marino. Polska na awans nie ma już żadnych szans.