MŚ 2014. Włosi zapewnili sobie udział w finałach

Reprezentacja Włoch jako druga z Europy zapewniła sobie grę w finałach mistrzostw świata w 2014 roku. Podopieczni Cesare Prandellego pokonali we wtorek 2:1 Czechów.
Do przerwy Włosi przegrywali po bramce Libora Kozaka, jednak w drugiej połowie zdobyli dwie bramki. W 51. minucie wyrównał Giorgio Chiellini, a w 54. minucie decydującą bramkę zdobył Mario Balotelli z karnego.

W tabeli grupy B na dwie kolejki przed końcem Włosi mają 20 punktów i o siedem wyprzedzają Bułgarów. Zostali siódmą drużyną, która zapewniła sobie grę na MŚ po Brazylii, Japonii, Australii, Iranie, Korei Południowej i Holandii. Na mundialu w RPA Włosi nie wyszli z grupy. Zajęli ostatnie miejsce za Paragwajem, Słowacją i Nową Zelandią.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS, na Androida i Windows Phone