El. MŚ 2014. Zamieszki przed meczem Ukrainy z Anglią

Trzej kibice reprezentacji Anglii zostali ranni w zamieszkach przed meczem z Ukrainą w Kijowie. Relacja ze spotkania w ?polskiej? grupie we wtorek od godz. 20.45 w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE na telefony.
Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na smartfony

Kijowska policja potwierdziła, że trzech młodych Anglików (19, 22 i 23 lat) potrzebowało natychmiastowej pomocy medycznej. W starciu z Ukraińcami doznali obrażeń głowy i rąk. Do bójki doszło w niedzielę wieczorem w kawiarni w centrum Kijowa.

Policja poinformowała, że w okolicy bawiło się 40 Anglików, ale naoczny świadek Tim White z Manchesteru uważa, że było ich około stu. "Pili piwo i śpiewali piosenki o futbolu" - opowiada. Około 21 grupkę Anglików zaczepiło sześciu Ukraińców, po krótkiej kłótni dołączyło jeszcze 15 i rozpoczęła się bójka. Osoby, które trafiły do szpitala, zostały zwolnione jeszcze wieczorem i odmówiły komentarzy.

Policja już wszczęła sprawę karną za chuligaństwo i rozpoczęła postępowanie przygotowawcze.

Spotkanie Anglii z Ukrainą rozpocznie się we wtorek o godzinie 20.45. Anglia prowadzi w grupie H z 15 punktami na koncie. Ukraina jest trzecia i ma oczko mniej.