Puchar Konfederacji. Drugie zwycięstwo Brazylii. Popis Neymara

Brazylijczycy wygrali w swoim drugim meczu na Pucharze Konfederacji pokonując Meksyk 2:0. Bramki dla gospodarzy turnieju strzelali Neymar i Jo. Dzięki tej wygranej oraz dzięki zwycięstwu Włochów nad Japonią, podopieczni Luisa Felipe Scolariego są już w półfinale imprezy.

Zobacz fantastyczny popis Neymara w meczu z Meksykiem [WIDEO] ?

Brazylijczycy po imponującym rozpoczęciu turnieju i zwycięstwie 3:0 nad Japonią w pojedynku z Meksykiem chcieli udowodnić swoją klasę odnosząc kolejne pewne zwycięstwo. Canarinhos zgarnęli co prawda kolejne trzy punkty, jednak rywale do końca walczyli z gospodarzami przyszłorocznego mundialu jak równy z równym.

Podopieczni Luisa Felipe Scolariego od początku starali się zdominować obraz spotkania i podobnie jak w pierwszym meczu szybko wyjść na prowadzenie. Udało im się to już w dziewiątej minucie, kiedy to Neymar wykorzystał niefortunne odbicie piłki jednego z defensorów Meksyku i pięknym strzałem z woleja posłał piłkę do siatki.

Po bramce gra Brazylijczyków wyraźnie się jednak zmieniła, Meksyk zaczął przejmować kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami i narzucili gospodarzom turnieju swój styl gry.

Groźniejsze sytuacje tworzyli jednak Brazylijczycy, szansę na podwyższenie wyniku jeszcze w pierwszej połowie miał Dani Alves, który precyzyjnym strzałem chciał przelobować bramkarza, ale Corona w ostatniej chwili dobrze interweniował.

W drugiej połowie widowisko wyraźnie straciło na atrakcyjności, a żaden z zespołów nie potrafił stworzyć sobie klarownych sytuacji do zmiany rezultatu. Meksyk wciąż nieznacznie dominował, ale im bardziej zbliżał się do bramki rywali tym więcej defensorów pojawiało się dookoła poszczególnych piłkarzy

Ostatni popis tego meczu należał jednak do strzelca pierwszego gola, Neymara, który przedryblował dwóch rywali na lewej stronie boiska i odegrał piłkę do Jo, który dopełnił formalności ustalając wynik spotkania na 2:0.