Puchar Konfederacji. Brazylia pokonała Japonię

W pierwszym meczu tegorocznego Pucharu Konfederacji, gospodarze turnieju Brazylijczycy pewnie pokonali 3:0 Japonię. Nie zawiódł Neymar, który pokonał bramkarza rywali już na początku meczu.
Młody zespół brazylijski, który od listopada zeszłego roku jest prowadzony przez Luisa Felipe Scolariego, ma jeden cel - wygrać przyszłoroczny mundial. Ekipę, która za rok ma bronić honoru gospodarzy. Puchar Konfederacji to sprawdzian generalny przed tą imprezą. I dla Brazylii zaczął się obiecująco.

Już w trzeciej minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Fred dostał piłkę od Marcelo i zgrał ją klatką piersiową do Neymara, który popisał się świetnym uderzeniem w samo okienko. Kolejną szansę na gola dla Brazylii miał Hulk. Jego płaskie uderzenie z 23. minuty obronił jednak bramkarz. Ten sam zawodnik potężnie kropnął z linii pola karnego w 40. minucie. Piłka trafiła w boczną siatkę.

Druga połowa zaczęła się identycznie jak pierwsza. Z prawej strony dośrodkował Dani Alves, piłkę w polu karnym przejął Paulinho i pokonał Kawashimę trzy minuty po wznowieniu gry. Japończyków w doliczonym czasie gry dobił Jo, który wykorzystał sytuację sam na sam po podaniu Oscara.

W niedzielę drugi mecz grupy A. Meksyk gra z Włochami. Relacja na żywo od 21 na Sport.pl i aplikacji Sport.pl Live na Androida i iOS-a.