El. MŚ 2014. Zieliński: Przegraliśmy w pierwszej połowie

W drugiej połowie brakowało ruchu z przodu bocznych pomocników, środkiem też trudno było się przedostać. Była nerwówka, może trochę opadliśmy z sił - powiedział przed kamerami Polsatu Sport Piotr Zieliński, który po przerwie zmienił Adriana Mierzejewskiego.
Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS i na Androida

Na pewno była trema, jak wszedłem na boisko. Bardzo chciałem pomóc chłopakom, ale niestety nie wyszło. W drugiej połowie brakowało nam ruchu bocznych pomocników, środkiem też bardzo trudno było się przedostać - powiedział pomocnik Udinese.

- Mecz zremisowaliśmy w pierwszej połowie, co zresztą powiedział nam w szatni trener. W drugiej oczywiście była nerwówka, bardzo chcieliśmy wygrać. Jak się chce, to nie zawsze wychodzi. To, że opadliśmy z sił, na pewno też miało wpływ - dodał.

Mateusz Borek zapytał Zielińskiego o jego przyszłość i grę w reprezentacji U-21. - Jeśli będę grał w kadrze U-21, też będę dawał z siebie 100 procent. Będę grał tam, gdzie będzie trzeba. To były moje dwa pierwsze mecze w seniorach. Zabrakło wyników, ale cieszę się, że mogłem tu być z chłopakami - zakończył Zieliński.

Remis z Mołdawią

Rok po fatalnym występie Euro reprezentacja Polski zremisowała z Mołdawią, 134. drużyną rankingu FIFA i szanse na awans do przyszłorocznego mundialu są tylko matematyczne. Nie wiadomo, czy w następnym meczu Waldemar Fornalik wciąż będzie selekcjonerem.