El. MŚ 2014. Remis Anglii w sparingu z Irlandią

W pierwszym od 18 lat meczu reprezentacja Anglii zremisowała 1:1 z Irlandią na Wembley. Grupowi rywale Polaków w eliminacjach MŚ 2014 nie pokonali Irlandczyków od 1985 roku.

Ostatni sparing tych reprezentacji zakończył się skandalem. W 1995 roku w Dublinie angielscy piłkarze zeszli z boiska po tym, jak organizatorzy meczu nie byli w stanie poradzić sobie z kibicami. W środę na trybunach Wembley było o wiele spokojniej.

Irlandczycy objęli prowadzenie już w 13. minucie meczu. Coleman doskonale dośrodkował z prawej strony wprost na głowę wyskakującego Longa, a ten wspaniałym uderzeniem przelobował bezradnego Harta.

Anglicy wyrównali 10 minut później. Frank Lampard przechwycił wstrzeloną przez Sturridge'a na ósmy metr piłkę i z bliska umieścił ją w siatce.

Anglicy próbowali atakować prawą stroną, gdzie dość dobrze radził sobie Walcott, który miał dwie okazje do strzelenia bramki, ale Forde nie dał się pokonać. Irlandczycy skupiali się na defensywie i czekali na okazje do kontrataków.

Anglicy bramki zdobyć nie potrafili i po raz czwarty z rzędu zremisowali z Irlandczykami. Lokalnych rywali nie potrafią pokonać od 1985 roku.

W niedzielę Anglia zagra towarzyski mecz z Brazylią w Rio de Janeiro.