El. MŚ 2014. Boniek: Było słabiej niż kiedykolwiek

Szef PZPN w rozmowie ze Sport.pl Ekstra opowiada o rozczarowaniu meczem Polska - Ukraina i zastanawia się, czy polska drużyna zmierza we właściwą stronę
Zbigniew Boniek nie ukrywał rozczarowania po przegranym przez biało-czerwonych meczu w eliminacjach mistrzostw świata. Dał temu wyraz na Twitterze, przepraszając za jego pośrednictwem kibiców za reprezentację. Zdaniem Bońka w ostatnich meczach z Urugwajem, Irlandią i Ukrainą drużyna robiła krok w tył.

- Muszę być absolutnie przekonany, że ta grupa z tym trenerem idzie w dobrym kierunku. A mam wątpliwości, bo widziałem na boisku bałagan i brak koncepcji - zdradza Boniek.

Jego zdaniem w drużynie brakuje radości z gry i entuzjazmu. Przyczyną może być rozpamiętywanie przegranego Euro 2012. Z drugiej strony... - Mamy przeciętną piłkę i przeciętny zespół, a Ukraina - siódmą ligę w Europie - zauważa.

Nie chce mówić o personaliach. Podkreśla, że wymienienie kogoś z nazwiska niczego nie wniesie. Dodaje też, że "przegraliśmy z dobrą drużyną, która zostawiła na boisku krew, serducho i płuca".

- Naszym tego zabrakło?

- Nie zaprezentowali klasy, umiejętności, koncepcji i cwaniactwa.

Cały wywiad ze Zbigniewem Bońkiem, który mówi także o nadziejach na przyszłość, i tu już personaliów nie ukrywa, przeczytasz w Sport.PL Ekstra oraz poniedziałkowej "Gazecie Wyborczej".