Dobry Jakub Błaszczykowski, reszta... [OCENY POLAKÓW]

Słaba obrona z Marcinem Wasilewskim, który zagrał najgorszy od dawna mecz w kadrze. Bez środkowych pomocników. Z jednym walecznym Jakubem Błaszczykowskim Polacy przegrali z Ukraińcami 1:3. Zobacz, jak ich oceniliśmy.

Relacje na żywo w twoim smartfonie. Pobierz aplikację Sport.pl LIVE ?

(skala ocen 1-6)

Artur Boruc - 3. W pierwszej połowie cztery strzały Ukraińców skończyły się trzema golami. Poza tym wiele do roboty nie miał. W drugiej wyłapał kilka dośrodkowań i obronił dwa groźne strzały.

Łukasz Piszczek - 3. Strzelił gola i z jego strony w obronie rywale stwarzali mniejsze zagrożenie. Spóźnił się przy trzecim golu dla Ukrainy, ale musiał wtedy dublować pozycję Wasilewskiego.

Kamil Glik - 2. Mający 190 cm wzrostu stoper nie może przegrywać pojedynków o górne piłki z rywalami we własnym polu karnym. A on przegrywał. A Polacy tracili gole.

Marcin Wasilewski - 1. Od pierwszych minut było widać, że nie gra w klubie. Traconym golom nie zapobiegł albo w ogóle go w polu karnym nie było. Wyprowadzał piłkę nerwowo, podawał do rywali lub tam, gdzie nie było kolegów.

Sebastian Boenisch - 2. Dwa gole Polska straciła, bo dał się zwieść "na zamach" w sposób znany z podwórek. Co z tego, że biegał do ataku, że próbował kilka razy dośrodkowań i strzałów? W pierwszej połowie mógł strzelić gola, ale z kilku metrów po świetnym podaniu trafił w bramkarza.

Jakub Błaszczykowski - 4. Najlepszy w polskim zespole, nie tylko dlatego, że miał asystę przy golu Piszczka, i nie tylko dlatego, że jemu jednemu Ukraińcy nie potrafili odebrać piłki. Gdy około 20. minuty Polacy zaczęli grać równie agresywnie jak rywale, przez kwadrans grali lepiej niż goście. Tylko że grali tak kwadrans. Błaszczykowski grał w ten sposób 90 minut.

Daniel Łukasik - 2. Ostra gra, dzięki której czasem zatrzymywał ataki rywali, to na kadrę za mało. Źle wybił piłkę przy drugim golu dla Ukrainy. Jedno podanie do przodu w pierwszej połowie mu nie wyszło, więc potem próbował raczej podawać w bok.

Radosław Majewski - 2. Dokładne dośrodkowania, które dolatywały do głów kolegów - tym się wyróżniał. Poza tym często podawał niedokładnie. Grał nerwowo. Zszedł w 59. minucie, ale można było pomyśleć, że już od przerwy nie było go na boisku.

Grzegorz Krychowiak - 2. Poza fragmentem pierwszej połowy Polacy kompletnie przegrali walkę o środek boiska. Pomocnik Reims czasem zbyt długo ją przetrzymywał, czasem podawał do rywali. Nie miał żadnej kontroli nad grą.

Maciej Rybus - 2. Zmieniony w przerwie. Do tego momentu kilka razy wbiegł w pole karne, czym wprowadzał zamęt w obronie Ukrainy, ale wiele więcej nie zdziałał.

Robert Lewandowski - 2. Lewandowski w Borussii niezmiennie strzela gola za golem. W kadrze niezmiennie brakuje mu podań, uprawia zapasy z obrońcami rywali, a gdy już ma okazję do dobrego zagrania, ma pecha. W piątek powinien mieć asystę przy golu Obraniaka, ale ten trafił w bramkarza.

Jakub Kosecki - 2. Zmienił Rybusa. Zmiany nie było.

Ludovic Obraniak - 2. Miał świetną okazję na gola, ale z bliska trafił w bramkarza. Poza tym po wejściu na boisko nic nie zrobił.