Mecz Polska - Ukraina. Jak ustawić polską ofensywę. Wyraź swój głos

Nie ma wątpliwości, że jedynym napastnikiem w meczu z Ukrainą będzie Robert Lewandowski. Kto będzie go wspomagał w drugiej linii? Tutaj jedynym pewniakiem jest Błaszczykowski. Początek spotkania o godz. 20.45, transmisje w TVP i Polsacie Sport, relacja Zczuba i na Żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE!
Ostatnie godziny konkursu Appaward 2013 - zagłosuj na aplikację Sport.pl Live!

Najwięcej wątpliwości budzi kwestia ofensywnego pomocnika. W magazynie Sport.pl Extra Przemysław Iwańczyk poprosił czterech fachowców o wytypowanie jedenastki na mecz z Ukrainą. W roli ofensywnego pomocnika wymienili trzech zawodników: Jakuba Błaszczykowskiego (Dariusz Dziekanowski), Radosława Majewskiego (Aleksandar Vuković i Tomasz Łapiński) i Adriana Mierzejewskiego (Andrzej Juskowiak). Co ciekawe, żaden nie wymienił Ludovica Obraniaka, który ostatnio w reprezentacji na tej pozycji grał najczęściej.

Nie jest tajemnicą, że Obraniak, choć gra regularnie w swoim klubie, nie cieszy się sympatią liderów reprezentacji i działaczy PZPN. Nie zobowiązuje to jednak w żaden sposób Waldemara Fornalika, żeby nie wystawił go przeciwko Ukrainie. Dlatego wypada go uwzględnić w różnych wariantach polskiej drugiej linii.

Fakt, że aż dwóch fachowców widziałoby w środku pola Majewskiego wyraźnie pokazuje, że mamy w Polsce problem z obsadą tej pozycji. Zawodnik Nottingham Forrest nigdy bowiem nie zgrał całego meczu w reprezentacji Polski, ani razu nie wystąpił w meczu o punkty i wraca do kadry po prawie trzech latach przerwy.

Jeśli chodzi o lewą pomoc, zdania są podzielone. Jedni w pierwszym składzie widzą Macieja Rybusa (Vuković, Juskowiak), inni Kamila Grosickiego (Dziekanowski, Łapiński).

Zapraszamy do udziału w sondażu i wyrażenia opinii na forum.

O parę defensywnych pomocników pytamy w oddzielnym sondażu »

Zagłosuj też, kto powinien obok Glika zagrać w środku polskiej obrony »

Zagłosuj też, kto powinien stanąć w polskiej bramce »

Jak powinna wyglądać polska linia ofensywna w meczu z Ukrainą?