Boruc czy Szczęsny? Oddaj swój głos

Jednym z dylematów selekcjonera reprezentacji Polski przed piątkowym meczem z Ukrainą (20:45 w Warszawie, relacja Z Czuba i Na żywo w Sport.pl) jest to, kogo postawić w bramce: Artura Boruca czy Wojciecha Szczęsnego?
W poniedziałkowym magazynie Sport.pl Extra Przemysław Iwańczyk poprosił czterech fachowców o wytypowanie jedenastki Polski na mecz z Ukrainą. W sprawie obsady bramki głosy były podzielone. Tomasz Łapiński i Andrzej Juskowiak postawili na Szczęsnego, Dariusz Dziekanowski i Aleksandar Vuković na Boruca.

Trener bramkarzy w kadrze Artur Dawidziuk mówi dyplomatycznie: - Od lutowego sparingu z Irlandią w Dublinie, w którym Artur i Wojtek zagrali po 45 minut i wpuścili po golu, oglądałem każdy dostępny mecz z ich udziałem. Rywalizacja o miejsce w bramce na Ukrainę i San Marino rozpoczęła się 6 lutego. Materiału mam wiele, a kilka dni treningów w Warszawie pozwoli mi przygotować do gry obu.

Za Borucem przemawia niewątpliwie fakt, że w ostatnich meczach swojej klubowej drużyny prezentuje się naprawdę dobrze. Natomiast Szczęsny ostatnio w Arsenalu nie grał. W meczach z Bayernem w Lidze Mistrzów i Swansea w Premier League bramki londyńczyków strzegł Łukasz Fabiański. Trzeba jednak pamiętać, że ostatni mecz o punkty Boruc w barwach reprezentacji zagrał trzy i pół roku temu (porażka ze Słowenią 0:3 w Mariborze w eliminacjach mundialu 2010).

Kto powinien zagrać z Ukrainą? Zapraszamy do głosowania w sondażu i wyrażenia swojej opinii na forum.

Zagłosuj też, kto powinien obok Glika zagrać w środku polskiej obrony »

Wyraź też swoją opinię, jak powinna wyglądać polska linia ofensywna w tym meczu » oraz

Kto powinien być defensywnym pomocnikiem obok Grzegorza Krychowiaka »

Boruc czy Szczęsny? Kto w bramce na Ukrainę?