El. MŚ 2014. Czarnogóra pokonała San Marino

W środowym meczu grupy H eliminacji MŚ 2014 Czarnogóra pokonała u siebie San Marino 3:0. Dzięki temu Czarnogórcy awansowali na pierwsze miejsce w grupie.

Nie było to porywające widowisko, nawet z punktu widzenia kibiców Czarnogóry. Oczywiście wynik inny niż zwycięstwo gospodarzy nie był przed meczem brany pod uwagę. Spodziewano się jednak więcej składnych akcji, więcej emocji i przede wszystkim więcej bramek.

Przewaga Czarnogóry od początku meczu nie ulegała wątpliwości. Od początku zamknęli rywali w 'hokejowym zamku' i starali się sforsować ich linię defensywną. Udało się to w 14. minucie. Idealne płaskie dośrodkowanie Volkova wykorzystał Delibasić. Napastnik Rayo Vallecano po raz drugi pokonał bramkarza gości 17 minut później, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zgraniu piłki przez Novakovicia.

Początek drugiej połowy był pozbawiony emocji. Gospodarze nie kwapili się do ataków, goście nie potrafili. Brakowało strzałów, składnych akcji, po prostu chęci do strzelenia kolejnych bramek. Zmienił to Kasalica, który w 68. minucie przytomnie podał do Zveroticia, a ten przymierzył i uderzeniem czubkiem buta pokonał Simonciniego. Później nadal działo się niewiele. Warto odnotować strzał w słupek z rzutu wolnego debiutanta Igumanovicia.

Czarnogóra po czterech meczach ma 10 punktów i zajmuje pierwsze miejsce w grupie H. San Marino ma cztery porażki i zajmuje ostatnią lokatę.