Szewczenko ma poprowadzić reprezentację Ukrainy

Andrij Szewczenko został zaproszony do poprowadzenia reprezentacji Ukrainy. Ma zastąpić na tym stanowisku Olega Błochina, który poprosił o znalezienie następcy, gdyż związał się kontraktem z Dynamem Kijów. Polacy w ramach eliminacji do mundialu w Brazylii zagrają z Ukrainą 22 marca.
Najskuteczniejszy napastnik w historii kadry naszych wschodnich sąsiadów został poproszony o objęcie tego stanowiska przez Antolija Konkowa, który jest prezesem tamtejszej federacji. "Szewczenko przez lata swojej kariery przeszedł bardzo wiele. Był w takich klubach jak AC Milan czy Chelsea Londyn i z pewnością zebrał wiele niezbędnego doświadczenia, grając pod wodzą Carla Ancelottiego czy Jose Mourinho. Wierzymy, że jego wiedza i talent pomogą naszej reprezentacji" - czytamy w specjalnym oświadczeniu.

Szewczenko nigdy wcześniej nie obejmował jednak żadnego stanowiska jako trener i już pojawiły się głosy, że może sobie nie poradzić, skoro już na początek kariery ma objąć reprezentacje narodową. - Pamiętajmy, że w Pepa Guardiolę też nikt nie wierzył, a jednak doprowadził on Barcelonę do niesamowitych sukcesów. Jestem pewien, że Szewczenko może powtórzyć to u nas - stwierdził Konkow.

Oficjalne potwierdzenie tej informacji pojawiło się już na stronie ukraińskiego Związku.

Prezes FFU ocenił, że wiek 36-letniego Szewczenki jest w tym przypadku jedynie atutem.

- Przypomnijmy sobie nikomu nieznanego w roli trenera Josepa Guardiolę, który w ciągu kilku lat pracy osiągnął niesamowite wyniki. Jestem przekonany, że Szewczenko także może wspiąć się na szczyty jako trener główny drużyny narodowej, bo ma niezbędne doświadczenie i charakter - oświadczył Końkow.

Czy Szewczenko doprowadzi Ukraińców do awansu na mundial? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!