Piłkarski piątek. Eliminacje MŚ 2014 i mecze towarzyskie. Argentyna gra z Urugwajem, a Polska z RPA

Najważniejszym piłkarskim spotkaniem będzie w piątek dla Polaków towarzyski mecz reprezentacji z gospodarzem poprzedniego mundialu. W piątek odbędą się też jednak mecze o punkty - w ?polskiej? grupie Mołdawia zagra z Ukrainą, a Anglia z San Marino.
W weekend najważniejszą dyscypliną będzie piłka nożna (oprócz niej m.in. GP Korei w Formule 1   - w piątek dwa pierwsze treningi). Poza tym, wszystkie oczy będą skierowane na piłkarzy. Oto najciekawsze mecze tego dnia:

Mecze towarzyskie

20:45. Polska - RPA  

W swoim ostatnim sprawdzianie przed wielkim meczem o punkty z Anglią, reprezentacja Polski osłabiona m.in. brakiem kontuzjowanego Jakuba Błaszczykowskiego i Eugena Polanskiego, który w ostatniej chwili z powodów osobistych opuścił zgrupowanie kadry   , zagra z gospodarzem poprzedniego mundialu. Relacja Z Czuba i na żywo z tego meczu w piątek od godz. 20:15 w Sport.pl.

21:00. Francja - Japonia

Gospodarze następnego mundialu, Brazylijczycy, rozgromili w czwartek w sparingu Irak 6:0  , a ich następni rywale, z którymi zmierzą się we wtorek w meczu towarzyskim we Wrocławiu, na rozgrzewkę też zagrają z nie byle kim. Japończycy w piątkowy wieczór rzucą wyzwanie Francuzom.

Eliminacje MŚ 2014

17:00. Grupa F: Rosja - Portugalia  

Bezwzględni liderzy grupy - obie drużyny mają po dwóch meczach komplet punktów, reszta po jednym "oczku" - spróbują wyjaśnić, kto będzie drużyną, która wywalczy bezpośredni awans. Pierwsza część najważniejszego dwumeczu Grupy F.

20:00. Grupa I: Białoruś - Hiszpania  

Mistrzowie Europy i świata, drużyna bezkonkurencyjna, jadą na Białoruś. Miejscowi wreszcie zagrają u siebie - wcześniej przegrywali na wyjeździe z Gruzją i Francją. Hiszpania wymęczyła jak dotąd zwycięstwo 1:0 z Gruzją. Miłośnicy piłkarskich pogromów będą pewnie jednak liczyli na to, że w pojedynku z ostatnią drużyną grupy spróbują pokazać swoją potęgę.

20:00. Grupa H: Mołdawia - Ukraina  

W tej grupie każdy mecz jest ważny. Mołdawia, która ma na koncie dwie porażki (z Anglią i z Polską) zmierzy się z Ukrainą. Współgospodarze Euro 2012 zdążyli na razie zremisować 1:1 na wyjeździe z Anglią. Byłoby dobrze, gdyby outsiderzy zdołali urwać im punkty.

21:00. Grupa H: Anglia - San Marino  

Mecz, gdzie jakże pożądane urwanie punktów wydaje się jeszcze mniej możliwe. Być może Anglicy sądzą inaczej, bo twierdzą, że na razie skupiają się tylko na San Marino i nie myślą o wtorkowej rozgrywce z Polską. Anglia ma na koncie cztery punkty po dwóch meczach (remis z Ukrainą i 5:0 na wyjeździe z Mołdawią), San Marino przegrało u siebie 0:6 z Czarnogórą.

02:00. Argentyna - Urugwaj

Na koniec wielki hit eliminacji południowoamerykańskich. W nocy z piątku na sobotę Urugwaj jedzie do Argentyny. Gospodarze są liderami grupy z 14 pkt. zebranymi w siedmiu spotkaniach. Urugwaj ma dwa punkty mniej i zajmuje obecnie czwarte - ostatnie premiowane bezpośrednim awansem na mundial - miejsce. Rywalizacja w Ameryce Południowej jest niezwykle wyrównana.