Sport.pl

Reprezentacja. Fornalik ma problem z bramkarzami. Boruc zagra z Anglią?

PRZEGLĄD PRASY. "Na pięciu golkiperów, branych pod uwagę na spotkanie z Anglią, trzech nie gra w swoich klubach, a czwarty traci właśnie zaufania trenera. Otwiera się więc szansa na powrót do drużyny narodowej Artura Boruca" - pisze poniedziałkowy "Przegląd Sportowy"
"Pozycja bramkarza w reprezentacji Polski do niedawna wydawała się najlepiej obsadzoną. Za kadencji Franciszka Smudy pytania o to, czy nieobecność lub kontuzja jednego golkipera jest kłopotem, trener bramkarzy Jacek Kazimierski kwitował w ten sam sposób: <<Śpię spokojnie. Chcielibyśmy mieć taki wybór na każdej pozycji>>. Tak źle jak teraz nie było więc już dawno" - pisze gazeta.

Dziennikarze wyliczają jak wygląda sytuacja naszych najlepszych bramkarzy na niespełna miesiąc przed meczem z Anglią (16 października w Warszawie). Wojciech Szczęsny i Łukasz Fabiański nie grają w Arsenalu, obaj leczą kontuzje. Przemysław Tytoń zaczął tracić zaufanie trenera Dicka Advocaata i w ostatnich meczach PSV siedział na ławce rezerwowych. Gra - na zapleczu Premier League w Brighton - właściwie tylko Tomasz Kuszczak. Grzegorz Sandomierski zadebiutował zaledwie w rezerwach Blackburn Rovers.

Właśnie dlatego potencjalnym i dość nieoczekiwanym kandydatem do gry z Anglikami jest Artur Boruc, który wreszcie znalazł klub. Jeśli będzie występował w pierwszym składzie Southampton może dostać szansę od selekcjonera Waldemara Fornalika.

- Ma szansę, byśmy brali go pod uwagę przy powołaniach. Wszystko zależy od tego, czy będzie grał - potwierdza w rozmowie z "Przeglądem" reprezentacyjny trener bramkarzy Andrzej Dawidziuk.Sytuacja jak z Agathy Christie

Problem z bramkarzami porusza też na swoim blogu dziennikarz Sport.pl Michał Pol. "Byliśmy bramkarską potęgą, a tymczasem na naszych oczach rozegrał się dramat niczym z powieści Agaty Christie o << Dziesięciu Małych Murzynkach >>. Został nam tylko jeden Kuszczak i módlmy się, żeby go omijały kontuzje, tfu, tfu, odpukać..." - pisze Pol. Czytaj cały wpis

Kto powinien bronić w meczu z Anglią?
Więcej o: