El. MŚ 2014. Czarnogóra liderem "polskiej" grupy

Czarnogóra dzięki wygranej aż 6:0 ze słabym San Marino objęła prowadzenie w grupie H. Polacy zajmują trzecią lokatę.
Aż trzy zespoły mają po cztery punkty po dwóch kolejkach. Prowadzą Czarnogórcy, którzy wbili aż sześć goli San Marino. Drugie miejsce zajmują Anglicy, którzy tylko zremisowali na Wembley z Ukrainą. Przez prawie 50 minut przegrywali 0:1, punkt uratowali dopiero trzy minuty przed końcem po trafieniu Lamparda z rzutu karnego.

Polska jest trzecia. W pierwszym meczu grupowym biało-czerwoni zremisowali 2:2 z Czarnogórą, a we wtorek po słabym meczu zwyciężyli z Mołdawią 2:0. Na czwartym miejscu są Ukraińcy, którzy mają punkt, ale mecz na Wembley był ich pierwszym w eliminacjach.

W następnej kolejce Anglicy zmierzą się z San Marino, a Ukraińcy z Mołdawią. Cztery dni później Anglicy na Stadionie Narodowy zagrają z Polską, San Marino podejmie Mołdawię, a Ukraina - Czarnogórę.

Wyniki i tabela grupy H

Polska - Mołdawia 2:0 (1:0): Błaszczykowski (33. karny), Wawrzyniak (81.)

Anglia - Ukraina 1:1 (0:1): Lampard (86. karny) - Konoplianka (39.)

San Marino - Czarnogóra 0:6 (0:2): Djordjević (24.), Beqiraj (25., 52.), Zverotić (69.), Delibasić (78., 82.)

1. Czarnogóra248-2
2. Anglia246-1
3. Polska244-2
4. Ukraina111-1
5. San Marino100-6
6. Mołdawia200-7
kolejno: zespół, mecze, punkty, bramki