Eliminacje MŚ 2014. Jaka jest sytuacja w grupie Polski?

Po dwóch pierwszych spotkaniach grupy H w eliminacjach do mistrzostw świata 2014 w Brazylii liderem jest Anglia, która pokonała na wyjeździe Mołdawię 5:0. Drugie miejsce po remisie w Podgoricy zajmują ex aequo Polska i Czarnogóra.
Punkt też dobry -> relacja z meczu Czarnogóra - Polska

W piątek grały tylko cztery z sześciu drużyn grupy H - spotkanie Ukrainy z San Marino zaplanowano na inny termin. W Kiszyniowie Anglicy rozbili Mołdawię po bramkach Franka Lamparda (dwie), Jermaina Defoe, Jamesa Milnera i Leightona Bainesa.

Drużyna Roy'a Hodgsona pokazała się z dobrej strony, ale nie musiała specjalnie się wysilać, by zakończyć mecz tak wysokim zwycięstwem. Gospodarze byli przerażająco słabi i jeśli Polska myśli o awansie na mundial, to musi oba mecze z Mołdawianami wygrać.

Właśnie Mołdawia jest najbliższym rywalem biało-czerwonych. We wtorek 11 września oba zespoły spotkają się we Wrocławiu. Mecz, tak jak starcie z Czarnogórą, zostanie pokazany w systemie pay-per-view. Zapraszamy na relację na żywo w Sport.pl. Początek o 20:30.

W drugiej kolejce walkę o wyjazd do Brazylii rozpoczną Ukraina i San Marino. Ukraińcy pojadą na Wembley, gdzie czekać będą na nich Anglicy, a San Marino - najsłabsza drużyna świata według rankingu FIFA - będzie gościć u siebie Czarnogórę.

Tabela grupy H:1Anglia1350+5
2Czarnogóra11220
2Polska11220
4San Marino00000
4Ukraina00000
6Mołdawia1005-5
Kolejno: miejsce, drużyna, mecze, punkty, gole strzelone, gole stracone, bilans goli.

Na mundial awansuje drużyna, która zajmie pierwsze miejsce. W barażach weźmie udział osiem drużyn z drugich miejsc. Grup jest dziewięć - najsłabsza drużyna z drugiego miejsca zostanie wyeliminowana.