El. MŚ 2014. Berbatow krytykowany, bo znów olał kadrę

Napastnik Fulham Dimitar Berbatow został ostro skrytykowany w swojej ojczyźnie po tym, jak odmówił gry w reprezentacji Bułgarii w najbliższych meczach eliminacji mistrzostw świata 2014.
"Chciwiec", "niegodny" i "człowiek, któremu nie można zaufać" - tak bułgarscy internauci piszą o Berbatowie po tym, jak piłkarz odmówił gry w reprezentacji w meczach z Włochami i Armenią. "Berbo zdradził (trenera) Lubo (Panewa)" - zatytułował swój tekst dziennik "Meridian Match", a strona Sportline pisze: "Jego odmowa gry w kadrze będzie uznawana za czyn pozbawiony godności".

31-letni napastnik zrezygnował z gry w kadrze w 2010 roku, ale trener Panew powołał go na pierwsze eliminacyjne, bo piłkarz sugerował, że jest gotowy na powrót do reprezentacji. Jednak zmienił zdanie.

"Berbatow to piłkarz, który budzi kontrowersje u kibiców - część go kocha, inni nienawidzą" - napisał Football Weekly. Krytycy Berbatowa oskarżają go o spowalnianie gry, a jego zwolennicy podziwiają to jak podaje i jak łatwo zdobywa bramki. - To wspaniały piłkarz. Nie pamiętam wszystkich jego bramek, ale pamiętam to jak uwielbia grać w ataku - powiedział bułgarskim mediom Denis Law, były napastnik Manchesteru United i reprezentacji Szkocji.

Więcej o: