Rowerem przez mrozy Jakucji - mamy zwycięzców konkursu

Dziękujemy Wam za tak dużą liczbę zgłoszeń. Musieliśmy mocno głowić się, by wybrać najlepsze prace. Oto lista zwycięzców.

Przedstawiamy sześcioro szczęśliwców, do których trafi egzemplarz książki "Rowerem przez mrozy Jakucji" autorstwa Krzysztofa Suchowierskiego.

Tomasz Cioch

Paulina Bajer

Bohdan Bobrowski

Mateusz Raczek-Zakrzewski

Grzegorz Wojtasiak

Tomasz Matuszczak

Zwycięskie prace możecie zobaczyć na fp Polska na Rowery na facebooku

Gratulujemy!

Gen który ciągnie cię w stronę przygody musisz mieć w sobie. Jeżeli go masz, nie przeszkodzi ci brak pieniędzy, przeciwności losu czy sprzeciw najbliższych. Krzysztof Suchowierski, podróżnik z Białegostoku, ma to coś, co pcha go ciągle w stronę nieznanego. Na rowerze przemierzył już kawał Syberii, ale gdy zaproponowano mu pokonanie jej części zimą, zastanawiał się nadzwyczajnie krótko. Ten niesamowity wyczyn nie jest tylko ekstremalnym wyzwaniem podróżniczo-sportowym. To hołd złożony polskim sybirakom, zesłanym w ten region przez totalitarny reżim. Jest to podróż drogami ich tułaczki, przez miejscowości w których żyli, pracowali i rozsławiali nasz kraj.

Książkę tę połknąłem praktycznie w dwa wieczory. Zafascynowała mnie i wciągnęła. Teraz na przykład już wiem jak wygląda zimnik po przejściu purgi. Znam też sposób na wymianę dętki na 40 stopniowym mrozie.

Więcej informacji o książce, jej autorze i samym wyczynie .

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.