Elegantki też mogą kręcić

Warto zebrać się w sobie, napompować koła, wyczyścić siodełko i urozmaicić sobie życie o tę odrobinę sportu, która nie dość, że przyjemna i ekologiczna, to jeszcze świetnie wpłynie na nasze uda. Eleganta może zrezygnować z trampek i obcisłych spodenek "z pieluchą", a zastąpić je wygodnymi rybaczkami i czółenkami.

Specjalnie dla modniś przygotowaliśmy trzy zestawy ubrań na różne warunki pogodowe.

Upał

GroszkiGroszki Groszki

Koszulka Top Secret : 29,90 zł; Buty Bronx: 99 zł, www.butyk.pl ; Okulary Mango : 65 zł; Szorty Top Shop: 28 funtów

Kiedy jest gorąco, warto zmienić adidasy na przewiewne sandałki ze skóry , które świetnie wchłaniają pot. Są na niziutkim obcasie, więc z pewnością wygodne. Jeśli o poceniu mowa, warto zaopatrzyć się w bawełnianą koszulkę , najlepiej w białym kolorze , by nie było widać plam. Najlepsze są takie, które nie sprawiają dyskomfortu w postaci zbytniego ukazywania dekoltu przy nachyleniu ku kierownicy - wybieramy więc te "skromniejsze". Spodenki - lepiej ciemne, by nie było widać ewentualnych zabrudzeń od smaru czy kurzu. Ważne, żeby były dość długie i szerokie, by nie wpijały się w ciało i dawały swobodę ruchu. Modny teraz długi stan świetnie się sprawdzi - w "rowerowej pozycji" często unosi się nam z tyłu koszulka, wysoko zabudowane spodenki dobrze zabezpieczą przed ewentualnym pokazywaniem pupy światu. Jako praktyczny dodatek - okulary , które sprawią, że jazda będzie przyjemniejsza i bezpieczniejsza.

Chłodno

GroszkiGroszki Groszki

Rurki Top Secret: 99,90 zł; Koszulka Top Secret: 39,90 zł; Okulary Top Secret: 29,90 zł; Kurtka H&M : 49,90 euro; Baleriny Promod : 26,95 euro

Gdy jest chłodno, trzeba pamiętać o tym, że przy prędkości, którą uzyskamy na rowerze, będziemy odczuwać jeszcze większe zimno. Warto wówczas wybrać długie spodnie . Królujące na ulicach rurki będą się idealnie nadawały, bo wąska nogawka nie wkręci się w pedały. Do tego świetnie komponująca się z dołem koszulka w białym, bezpiecznym kolorze, z żółtawym nadrukiem pasującym do spodni. Na wierzch Groszki proponują skórzaną kurtkę . Nie na darmo wykorzystują ten materiał motocykliści - świetnie chroni on przed zimnym powietrzem. Do tego wygodne baleriny , w których nie będzie ani za zimno, ani za gorąco, oraz wielkie okulary przeciwsłoneczne.

Deszczowo

GroszkiGroszki Groszki

Rurki H&M: 14,90 euro; Kurtka H&M: 39,90 euro; Koszulka Top Secret: 29,90 zł; Buty Puma: 260 zł, www.butyk.pl

Jeśli kochacie jazdę na rowerze na tyle, że nawet deszcz nie jest w stanie Wam przeszkodzić, proponujemy założyć wielką kurtkę przeciwdeszczową z kapturem. Ta prezentowana niżej jest bardzo praktyczna i stylowa. Ma wielkie kieszenie, w które zmieszczą się potrzebne drobiazgi oraz troczki na dole, w pasie i przy kapturze. Pod to można założyć wygodny t-shirt z rowerowym nadrukiem , świetnie do niego pasujące adidasy i ciemne rurki, które nawet w taką pogodę, gdy ulegną zabrudzeniu, będą sprawiały wrażenie nienagannych.

Anna Szulc

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.