Warszawska Akademia Rowerowa

Od kilku lat rower staje się coraz bardziej popularnym środkiem transportu. Jednocześnie wraz ze wzrostem liczby rowerzystów, przybywa tych, którzy mimo wiedzy teoretycznej i nierzadko doświadczania z jazdy samochodem boją się wyjechać rowerem na ulicę.

Wychodząc naprzeciw problemowi Warszawska Masa Krytyczna postanowiła stworzyć Warszawską Akademie Rowerową (WAR). Jeśli jeździsz chodnikiem i nie wyobrażasz sobie zjechania na jezdnię, nie jesteś pewien jak pokonać ruchliwe skrzyżowanie lub po prostu chcesz wsiąść na rower po latach i nie czujesz się pewnie - WAR jest dla Ciebie. Instruktorami są doświadczeni rowerzyści, którzy od wielu lat przemierzają na dwóch kołach ulice Warszawy. Chętnie ułożą z Tobą dogodną trasę, udzielą wskazówek i pokażą jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Szkolenie odbywa się nieodpłatnie.

Warunkami odbycia szkolenia jest: - ukończone 18 lat. - posiadanie sprawnego roweru, wyposażonego w działający układ hamulcowy, sygnał dźwiękowy, kompletne oświetlenie. - posiadanie przy sobie ważnego dokumentu tożsamości ze zdjęciem.

Zgłaszać można się poprzez wysłanie maila na adres naukajazdy@masa.waw.pl zawierającego: - imię i nazwisko - numer telefonu - dzielnicę - miejsce z którego chcesz wyruszyć, oraz miejsce, w które chcesz dojechać - możliwie dużo terminów, w których jesteś w stanie odbyć szkolenie

Więcej informacji znajdziecie na stronie warszawskiej masy krytycznej

Więcej o: