Ecotopia - ekologiczna wyprawa rowerowa

Jeśli macie w sierpniu chwilę czasu, chcecie pojechać na wycieczkę rowerową, ale jeszcze nie wiecie dokąd, a dodatkowo nigdy nie wchodzicie do fastfoodów i jecie jedynie jajka z numerem "0", to powinniście zainteresować się propozycją Ecotopia Biketour.

Ecotopia Biketour to rajd rowerowy, który w dniach 26 lipca-31 sierpnia przejedzie przez Włochy, przyglądając się dokładnie ekologicznemu rolnictwu i smakując jego produkty.

Wycieczka zaczyna się we Florencji, jedzie wzdłuż Morza Tyrreńskiego w kierunku Rzymu, potem środkiem lądu do Neapolu i dalej na południe. Po drodze uczestnicy rajdu będą zatrzymywać się na ekologicznych farmach, u producentów żywności organicznej, przejeżdżać przez parki narodowe i inne obszary o wyjątkowych walorach przyrodniczych, zobaczą muzeum diety śródziemnomorskiej i wezmą udział (oczywiście) w Masie Krytycznej.

Cała wyprawa to koło 1200 kilometrów. Nie trzeba przejeżdżać całej trasy, można się dołączyć w dowolnym jej momencie (choć trzeba wcześniej taką sytuację zgłosić organizatorom). Organizatorzy przewidują, że codziennie do przejechania będzie około 50 kilometrów, często w upale i po górzystym terenie - nie wystarczy więc jedynie dobry apetyt, potrzebne również elementarne przygotowanie kondycyjne.

Koszt udziału w wyprawie to około 5-10 euro dziennie. Dość racjonalna cena, wziąwszy pod uwagę możliwość miesięcznego obcowania z rowerem, organicznymi oliwkami i makaronem domowej roboty.

Ekotopia Biketour przedstawia się jako międzynarodowa, grupa aktywistów ekologicznych, organizująca się co roku od 20 lat, by podczas ponadmiesięcznej wyprawy rowerowej, uczyć się od siebie nawzajem i od wspólnot, u których gości.

kom

Więcej o: