Kolejna historia Mazovii - Szydłowiec

10 lipca godzina 19.00 na trasie wciąż było trzech zawodników. Trudna trasa spotęgowana warunkami pogodowymi poprzedzającymi maraton spowodowała, że uczestnicy VIII edycji Mazovia MTB Marathon zweryfikowali swoje umiejętności techniczne i formę.

Maratony organizowane w Szydłowcu dotychczas zaliczane były do tych najcięższych i tegoroczna edycja to potwierdziła. Trudne odcinki, podłoże kamieniste i błotniste do tego do pokonania trzy najwyższe góry w okolicy. Na limit wjazdu na najdłuższy dystans Giga zdarzyło niespełna 30 zawodników.

Walka o pierwsze miejsce na Giga rozegrała się pomiędzy dwoma zawodnikami. Na finiszu Radosław Rękawek z Kross Racing Team wyprzedził o sekundę Pawła Baranka z Mbike Team Marathon i tym samym zajął pierwsze miejsce. Po około 6 minutach na metę przybył Artur Korc z Centrum Rowerowe Olsztyn .

Na dystansie Mega niepokonana, ale tego można było się spodziewać z przewagą około 30 minum była Aleksandra Dawidowicz (CCC Polkowice) wyprzedzając Dorotę Warczak z LKK Start i Maję Busma z BSA Pro Tour . Z Panów jako pierwszy metę przekroczył Cezary Zamana , który nie bierze udziału w klasyfikacjach cyklu. Za nim przyjechał Artur Mioduszewski z Kliwer Bike Team , trzeci na mecie był Sławomir Mioduszewski z Centrum Rowerowe Olsztyn .

Najkrótszy dystans Fit najszybciej pokonali Marta Bazańska z BSA Pro Tour i Marcin Mazurek z Roksa.tim .

Kolejna, IX edycja cyklu Mazovia MTB Marathon odbędzie się 31 lipca w Supraślu.

Wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych i fotogaleria z maratonu na stronie www.mazoviamtb.pl .

Więcej o: