Mazovia 24h - deszcz rozdawał karty

Takiej pogody na wcześniejszych edycjach maratonu 24-ro godzinnego jeszcze nie było. Padało całą dobę. Ze względu na warunki pogodowe Organizator skrócił trasę, tym samym omijając najbardziej mokre miejsca. Jednak po paru godzinach jazdy cała trasa zrobiła się błotnista i bardzo ciężka. Pokonywanie okrążeń sprawiało uczestnikom coraz więcej trudności.

Tym bardziej ogromne gratulacje dla wszystkich, którzy zdecydowali się na start i wytrwali do końca. Z pewnością do tego przyczyniło się przygotowane zaplecze dla uczestników i osób im towarzyszącym. Pole namiotowe, szatnie, prysznice, wydawane posiłki - wszystko w ciepłych pomieszczeniach hali sportowej.

Zwycięzcą tegorocznej edycji pokonując 31 okrążeń został ubiegłoroczny triumfator 24h Marek Stram z Gerappa . Tym razem jednak miał godnego siebie rywala , nawiasem kolegę z teamu Bartosza Łuczaka , który pokonał tyle samo okrążeń i na początku miał przewagę czasową . Jednak podczas jazdy nocą i nad ranem wszystko się wyrównało. Ostatnie okrążenie , gdzie obaj Panowie stanęli na starcie, podali sobie dłonie i ruszyli wygrał Marek Stram. Nadmienić tutaj należy, że obaj zawodnicy nie robili żadnych dłuższych przerw , a czas jaki spędzili poza strefą zmian wynosi nieco ponad godzinę, reszta to już walka na trasie. Trzeci w Open był Krzysztof Macieja z WSKD Terby Team mając dwa okrążenia mniej na swoim kocie.

Wśród Pań zwyciężyła Anna Klimczuk z 22 okrążeniami na koncie, drugie miejsce zajęła Danuta Blank , trzecie Katarzyna Pakulska .

Wśród drużyno zarówno w kategorii Quarto i Duo Mężczyźni niepokonani okazali się zawodnicy jeżdżący w barwach Renault Eco2 Team . W składzie Duo : Kamil Rutkowski i Robert Janecki pokonując 38 okrążeń, a w składzie Quarto Kamil Stachelek , Przemek Michalczyk , Tomasz Stańczyk i Radosław Parzych . Jednak w Quarto tyle samo okrążeń wykręciła drużyna Skleprowerowy.pl i tym samych zajęła drugie miejsce.

Szczegółowe wyniki, czasy okrążeń i fotogaleria na stronie www.mazovia24h.pl .

Więcej o:
Copyright © Agora SA