Długie dystanse i duże prędkości - Mazovia MTB Szczytno

Mazovia MTB Maraton to głównie ciekawe i atrakcyjne trasy. Edycja w Szczytnie pokazała swoją atrakcyjność zarówno pod względem doboru trasy jak i lokalizacji.

Na starcie stanęło niespełna tysiąc osób mając tradycyjnie do wyboru cztery dystanse, które tym razem były dłuższe niż zwykle. Do tego doszło ułożenie trasy tak, że zawodnicy pomimo tylu kilometrów rozwijali duże prędkości i szybko pojawiali się na mecie.

Maraton w Szczytnie na dystansie Giga wygrał Paweł Baranek z MBike Team Marathon , drugi był Przemysław Ebertowski z Subaru Trek Gdynia , trzeci Radosław Rękawek z Kross Racing Team . Z Pań pierwsze miejsce zajęła Olga Niewiarowska (Kross Racing Team ) , drugie Agnieszka Zych (BSA Pro Tour ), trzecie Elżbieta Molenda (Plannja Racing Team ).

Zwycięzcami ponad 60 kilometrowego dystansu Mega z pośród ponad 400, którzy wybrali ten dystans zostali Patryk Piasecki z Renault Eco2 Team - pierwsze miejsce, Arkadiusz Oleszkiewicz - drugie miejsce, Michał Ziułek z BSA Pro Tour - trzecie miejsce. Nie mniej zaciekle walczyły Panie na tym dystansie. Dwa pierwsze miejsce zdominowane przez zawodniczki BSA Pro Tour Maję Busma oraz Jolantę Kowalską . Trzecie miejsce zajęła Izabela Kłosowska z UKS Wygoda Białystok .

Na tej edycji z najlepszymi czasami na dystansie Fit zwyciężyli Magda Kudrawiec z MTB Ełk Prostki oraz Andrzej Wróbel z Naftokor .

Dystans Hobby najszybciej pokonali Weronika Jankiewicz (Sklep Rowerowy Kalita ) oraz Patryk Muśko (UKS Wygoda Białystok ).

Podczas tej edycji najatrakcyjniejszą nagrodą była rower Kross Level A2, który rozlosowany został w tomboli na zakończenie imprezy. Losowanie zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem, gdyż każdy ma szansę wylosować atrakcyjne i praktyczne nagrody. Dodatkową atrakcją maratonu był pokaz psich zaprzęgów w wykonaniu Igora Tracza (Mistrza Świata i Europy w wyścigach psich zaprzęgów) i jego Teamu.

A już 10 lipca kolejna edycja Mazovii MTB w znanym już i wysoko ocenianym z poprzednich sezonów Szydłowcu.

Więcej o: