Stojaki akcji "Zaparkuj klimatycznie" już stoją w Sopocie

Pierwsze stojaki rowerowe wystawione przez Fundację All For Planet w ramach akcji "Zaparkuj klimatycznie!" już służą rowerzystom i rowerzystkom w Sopocie! Serwis ?Polska na rowery? od początku jest partnerem akcji.

Sopot został wybrany nieprzypadkowo. To właśnie w tym mieście oddano najwięcej głosów na wzór stojaka. Projekty, których autorami byli twórcy z grupy "Noga Dzika", miały nawiązywać do lokalizacji, w jakich staną stojaki. Projektanci dla Sopotu zaproponowali "plażowiczkę" - sylwetkę kobiety topless. Ponieważ wzór ten spotkał się z kontrowersjami, walka o wybór odpowiedniego projektu w Sopocie była wyjątkowo zażarta. Ostatecznie plażowiczka zajęła pierwsze miejsce. Fundacja All For Planet uznała demokratyczny wybór, ale - by sprawiedliwości płciowej stało się zadość - do sylwetki plażowiczki dodała plażowicza.

Poza plażowiczami w Sopocie stanęły jeszcze stojaki w kształcie morsa i piłki plażowej.

- W każdym mieście głosowanie wzbudzało emocje. W Krakowie wiązały się one przede wszystkim z lokalizacjami na stojaki rowerowe. Kibice piłkarscy Wisły Kraków i Cracovii wyjątkowo uaktywnili się na tym polu i podjęli pewnego rodzaju rywalizację. Rywalizację w słusznym celu - poprawy infrastruktury rowerowej mieście. W efekcie stojaki staną pod stadionami obu drużyn - mówi Krystyna Skommer, Fundacja Allegro All For Planet

kom

Więcej o: