Święto roweru w Lubartowie

3 lipca o godzinie 9:00 startuje Święto Roweru w Lubartowie. Zapraszamy wszystkich! Niech tym razem będzie nas 10 tysięcy.

Idea masowej imprezy rowerowej dla wszystkich narodziła się 18 lat temu. Pomysłodawcą był Janusz Pożak, doskonały kolarz, uczestnik Wyścigu Pokoju , Mistrz Polski. W pierwszej edycji wystartowało kilkudziesięciu uczestników, w 2010 r. ich liczba osiągnęła 7136 osób.

Udział w imprezie polega na przejechaniu minimum najkrótszej trasy, która ma długość 17 km. Uprawnia to do otrzymania dyplomu uczestnika Święta Roweru i otrzymania pamiątkowej koszulki. Do dyspozycji uczestników są jeszcze dwie inne trasy, każda o długości 34 km. Najwytrwalsi uczestnicy przejeżdżają 300 km, pokonując wyznaczone trasy wielokrotnie.

Udział w imprezie może wziąć każdy, wystarczy się zarejestrować jako uczestnik. Każdy dostaje kartę uczestnika, na której zaznaczone są punkty kontrolne , w których należy uzyskać pieczątkę dokumentującą przejechanie wyznaczonych tras. Karta uczestnika uprawnia także do wzięcia udziału w losowaniu cennych nagród (w ubiegłym roku 16 wysokiej klasy rowerów, sprzęt agd, odzież i akcesoria sportowe, itd.) oraz do butelki wody i posiłku regeneracyjnego jakim zazwyczaj jest wojskowa grochówka. W imprezie biorą udział osoby w przekroju wiekowym od 4 do 85 lat.

Święto jak co roku odbędzie się w Lubartowie , a miejsce startu, mety, imprez towarzyszących, wszelkiego rodzaju stoisk sponsorskich znajduje się w przestrzeni inwestycyjnej przy ul. ul. Gazowej obok f-my Gaspol . W tym roku impreza odbędzie się 3 lipca i zaczyna się o godz. 8.00 . Przewidujemy, biorąc pod uwagę progresję z lat poprzednich, że zjawi się co najmniej 10000 osób. Impreza ma charakter non profit , cały pozyskany budżet pochodzi od sponsorów, a wielkość tego budżetu może zobrazować fakt, że tylko na pamiątkowe koszulki potrzeba 110000 tys. zł. Impreza posiada własną stronę internetową: www.swietoroweru.pl .

Głównym sponsorem imprezy jest bank BGŻ.

Program Lubartowskiego Święta Roweru w dniu 3 lipca 2011 r.

8.00 - 17.00 Zapisy- tereny inwestycyjne obok przedsiębiorstwa Gaspol,

10.00 - 14.00 Konkurs ze znajomości przepisów ruchu drogowego, rowerowy tor

przeszkód, konkursy sprawnościowe

10.00 - 15.00 Znakowanie rowerów

16.00 - 18.20 Blok artystyczny -

- występy solistek z PMDK i Szkoły Muzycznej

- koncert Orkiestry Dętej OSP Lubartów

- występ Laureatki Szansy na Sukces Małgosi Gałązki

- występ zespołu tańca nowoczesnego "Don't Stop" z Litwy

- pokazy Trialu w wykonaniu Lubelskiej Grupy Artystycznej oraz członków klubu rowerowego "Koleso Witrow" ze Lwowa - występ zespołu muzycznego "Hobby" z Litwy

18.30 - Przejazd uczestników Święta Roweru ulicami miasta

19.00 - Zakończenie XVIII Święta Roweru, losowanie nagród

Więcej o:
Copyright © Agora SA