Wielki Weekend Rowerowy - z Mają w Kielcach, z rowerami w całej Polsce

Pod wodzą Mai Włoszczowskiej ponad tysiąc rowerzystów przejedzie w sobotę ulicami Kielc w ramach Wielkiego Weekendu Rowerowego ?Polska na Rowery?. Potem na uroczym Stadionie Leśnym czekają na nich konkursy, wyścigi, gry i zabawy przygotowane dla dzieci i dorosłych.

Imprezy Wielkiego Weekendu Rowerowego w całej Polsce - sprawdź, gdzie się przyłączyć i pojeździć .

Wielki Weekend Rowerowy w Kielcach "Polska na Rowery" rozpocznie się w sobotę zbiórką o godz. 11 na wyremontowanym kieleckim Rynku. W samo południe peleton poprowadzi ulicami miasta nasza mistrzyni w kolarstwie górskim Maja Włoszczowska. Przejazd zajmie około 50 minut, cel - uroczy Stadion Leśny, ulubione miejsce rodzinnej rekreacji wszystkich kielczan. Organizatorzy - "Polska na Rowery" i Świętokrzyskie Stowarzyszenie MTB Cross - przygotowali tam gry, zabawy i konkursy sprawnościowe, m.in. jazdę na czas połączoną z wymianą koła, wielką tombolę z nagrodami, pokaz zabytkowych rowerów. Profesjonaliści doradzą, jak dopasować rower i jak zrobić testy opon i siodeł. W punkcie informacyjnym kampanii edukacyjnej "Makaron rządzi zdrowo  odbywać się będą konsultacje dietetyczne i prezentacje kulinarne Pawła Lorocha (dziennikarza TVP 2, Kuchnia.TV i Antyradia).

Z kolei starsi kolarze będą mogli spróbować swoich sił w jeździe na czas na dystansie 10 km. Będzie też stanowisko i rower do pomiaru mocy rowerzysty. To element treningu kolarzy profesjonalistów.

Na koniec imprezy, około godziny 17, każdy chętny będzie mógł przejechać trasą mistrzostw  Polski (jedna pętla, ok. 5 km). Bo od piątku do niedzieli w Kielcach odbywać się będą Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim, w których startować będzie m.in. Maja Włoszczowska.

Andrzej Piątek, trener Mai Włoszczowskiej zaprasza do Kielc .

Więcej o: