Rowerowe i samochodowe poradniki z "Gazetą Wyborczą"

Dla wszystkich obecnych i przyszłych kierowców i rowerzystów "Gazeta Wyborcza" przygotowała wakacyjny niezbędnik - książkę "Kodeks drogowy" i płytę "Twoje Prawo Jazdy".

Jako pierwszy - w poniedziałek , 6 czerwca - z "Gazetą Wyborczą" ukaże się "Kodeks drogowy". Książka odpowiada m.in. na pytania, ile punktów karnych grozi za przekroczenie dozwolonej prędkości o 50 km/h i wyprzedzanie w niedozwolonym miejscu oraz jakie prawa zyskali rowerzyści i jaka kara grozi za przejechanie rowerem przez przejście dla pieszych. Wydanie zawiera treść aktualnej ustawy Prawo o ruchu drogowym, nową tabelę mandatów, wykaz punktów karnych oraz komplet znaków i sygnałów drogowych. Czytelnicy znajdą też w nim nowe przepisy rowerowe.

Cena "Gazety" i książki to 7,99 zł.

We wtorek, 7 czerwca z "Gazetą" będzie można kupić płytę CD-ROM "Twoje prawo jazdy". To multimedialny przewodnik dla kierowców, który zawiera m.in. filmy instruktażowe; aktualne testy egzaminacyjne kat. A, B, C, D; przepisy, znaki, sygnały drogowe; tabelę mandatów i punktów karnych; kurs pierwszej pomocy oraz specjalny dział "Rowerzyści w ruchu drogowym".

Cena "Gazety Wyborczej" i płyty -  6,99 zł.

Więcej o: