Nie potrzebujesz wypasionego roweru, żeby dokonać rzeczy wielkich. Oto przykład

W środę pisaliśmy o 24-letnim rowerzyście, który bardzo szybko zjeżdżał, dzisiaj pora na 56-letniego rowerzystę, który bardzo wolno wjeżdżał. 56-letni Franco Cacciatori jesienią ubiegłego roku wjechał na przełęcz Gavia - jedno z legendarnych wzniesień Giro d'Italia. Na... składaku.

Alpy najwyraźniej mają coś, co przyciąga szaleńców. Pamiętacie Patrika Seabase'a, który na przełęcz Simplon wjechał na ostrym kole ? Seabase ma godnego przeciwnika. To Franco Cacciatori, który pod przełęcz Gavia, znajdującą się na wysokości 2621 m n.p.m. wjechał na zwykłym składaku bez przerzutek.

Wjazd na Gavia to dwadzieścia kilka kilometrów pedałowania pod górę o średnim nachyleniu prawie 6 procent, miejscami znacznie przekraczającym 10%. Na filmie możecie zobaczyć Cacciatoriego mijającego rowerzystów na rowerach górskich... Nie jest łatwo.

Do góry Caciatorriego pchał doping filmującego go syna, zjadany po drodze cukier i Marco Pantani, włoski kolarz (1970-2004), zwycięzca Tour de France i Giro d'Italia, jeden z najlepszych "górali" wszech czasów. Właśnie Pantaniemu Cacciatori dedykował swój wjazd.

A właściwie dwa wjazdy. Bo po porannej wspinaczce na Gavia, Cacciatori wjechał popołudniu tego samego dnia na Mortirolo:

Mortirolo to przełęcz związaną szczególnie z Pantanim. To właśnie podczas podjazdu pod nią w 1994 Pantani uciekł rywalom i odniósł jedno z pierwszych swoich zwycięstw w profesjonalnym peletonie, zyskując prawie 3 minuty przewagi nad kolejnym zawodnikiem.

Caciattori raczej nikomu by nie uciekł. Jego rower ledwo wspinał się pod skrajnie trudną przełęcz Mortirolo (inna sprawa, że nawet Lance Armstrong uważa ją za jedno z najtrudniejszych wzniesień pod jakie podjeżdżał). 56-latek nikomu jednak uciekać nie musi. Dla mnie jest mistzem.

A swoją drogą - zbliża się wielki rowwerowy weekend akcji polska na rowery. Obejrzyjcie jeszcze raz te filmy. Naprawdę wystarczy składak, by 18 czerwca zrobić coś, co będzie częścią wielkiego rowerowego święta ( sprawdź jak zorganizować imprezę, która będzie częścią Weekendu ).

kom

POKAŻ JAK JEŹDZISZ - W ALBUMIE POLSKA NA ROWERY ( więcej informacji tutaj ) :

Więcej o: