Zaparkuj klimatycznie - wybraliście stojaki i miejsca dla nich

Wiemy już gdzie staną stojaki rowerowe w ramach akcji "Zaparkuj klimatycznie" oraz jak będą wyglądały. Zakończyły się głosowania na lokalizacje i wzory stojaków, które w pięciu polskich miastach ustawi fundacja All For Planet.

Propozycje modeli zostały zaprojektowane przez grupę Noga Dzika. Każdy projekt w jakiś sposób nawiązywał do tego, z czym kojarzy się dane miasto. Co więcej miejsca ustawienia stojaków i ich kształty zostały wybrane w drodze głosowania na stronach internetowych lokalnych dodatków "Gazety Wyborczej" oraz fundacji All For Planet.

WYNIKI W MIASTACH: SOPOT , WROCŁAW , KRAKÓW , RZESZÓW, BYTOM

Na modele stojaków rowerowych oddano 18 920 głosów a na lokalizacje ponad 51 000. Najwięcej głosów na model stojaka padło w Sopocie, gdzie zwyciężyła kontrowersyjna plażowiczka przed piłkami plażowymi i morsem. Krystyna Skommer z Fundacji, komentując wyniki, powiedziała: - Plażowiczka, jako demokratyczny wybór mieszkańców, zostanie zamontowana. Niemniej, szykujemy w związku z tym niespodziankę, której szczegóły ujawnimy już wkrótce.

W Krakowie ponad połowę głosów zdobył stojak w kształcie smoka, przed lajkonikiem i obwarzankiem. W Rzeszowie mieszkańcy postawili na stojak-logotyp miasta. W stolicy Podkarpacia staną również stojaki w kształcie ratusza i piłki siatkowej. We Wrocławiu największym powodzeniem cieszył się krasnal (41 procent głosów), rowery będzie można przypinać również do misia i Eberhardta Mocka. Z kolei w Bytomiu wygrał szyb górniczy, lew i stojak nawiązujący kształtem do Opery Śląskiej.

Obecnie trwają ustalenia z poszczególnymi miastami na temat szczegółów montażu. W każdym punkcie, w zależności od warunków technicznych, już w czerwcu stanie od kilku do kilkunastu stojaków.

kom

http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425,9541516,Glosowanie_na_stojaki__Smok_i_lajkonik_gora.html

Więcej o: