Otwarte treningi MTB akcji "Polska na rowery". Miejsca spotkań, kontakty do trenerów i inne potrzebne informacje

Wszystkie informacje, których potrzebujecie, żeby wziąć udział w naszych otwartych, bezpłatnych treningach MTB (w każdy wtorek w ośmiu miastach w Polsce). Sprawdźcie, gdzie i z kim się spotykacie.

ZOBACZ: WIĘCEJ INFORMACJI O TRENINGACH

Poznań - Rafał Łukawski (604 552 660)

Miejsce spotkań: Polana Harcerza, niedaleko stoku narciarskiego Malta Ski

Rafał Łukawski- pasjonat związany z rowerem górskim od 15 lat, absolwent UAM, licencjonowany instruktor kolarstwa; od 1999 prowadzi zajęcia w klubach szkolących kolarzy górskich, najpierw w KKG Ampol następnie w TARiS Puszczykowo; animator i organizator sportowych imprez kolarskich, obozów i rajdów turystycznych różnego typu; aktywnie ściga się; wielokrotny medalista Mistrzostw Polski masters, reprezentant kraju na Mistrzostwa Świata w maratonie MTB w 2009 roku, aktualny Mistrz Wielkopolski; zawsze chętny wesprzeć radą i pomocą.

Katowice - Michał Kucewicz (606 960 135) lub Patryk Gruszka

Miejsce spotkań: Dolina Trzech Stawów przy barze Wiocha

Michał Kucewicz - student uzupełniających studiów magisterskich Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach na kierunku Fizjoterapia. Kolarz trenujący od 6 lat, w profesjonalny sposób osiągający sukcesy na poziomie mistrzowskim.

Patryk Gruszka - zajmuje się kolarstwem od najmłodszych lat zaczynając od wycieczek rowerowych, a kończąc na wyścigach rangi mistrzowskiej. Poza ściganiem się pomaga kolarzom w przygotowaniu się do ich najważniejszych startów, organizuje treningi dla zawodników z różnych drużyn kolarskich.

Szczecin - Paweł Steinke (502 585 236)

Miejsce spotkań: Most Długi, okolice przystanku autobusu "70" jadącego w stronę Urzędu Miejskiego

Paweł Steinke - magister wychowania fizycznego, instruktor i trener II klasy, kolarz amator, uczestnik maratonów pieszych, biegowych i MTB oraz wyścigów etapowych, fan rozwiązań tak prostych jak to tylko możliwe ale nie prostszych, moderator i opiekun strony facebook.com/bikeBoard, autor w magazynie rowerowym bikeBoard.

Wrocław - Kamil Dziedzic (668 177 570)

Miejsce spotkań: Górka Skarbowców , pod wiaduktem kolejowym - skrzyżowanie ul. Racławickiej i ul. Skarbowców .

Kamil Dziedzic - z rowerem związany od zawsze, z kolarstwem górskim na poważnie od co najmniej 5 lat - starty w zawodach XC oraz maratonach MTB, instruktor sportu w dyscyplinie kolarstwo. Pasjonat rowerów, sprzętu, maniak lekkich części i aluminiowych śrubek, uwielbia eksploracje odludnych ścieżek terenowych w górach i nizinach. Aktualnie student Politechniki Wrocławskiej a także jej absolwent (dyplom inżyniera). Zawodnik-amator drużyny Whirlpool AZS Politechnika Wrocławska (sekcja kolarstwa górskie KS AZS PWr).

Sopot - Andrzej Wróbel (697 161 986)

Miejsce spotkań: Łysa Góra w Sopocie

Andrzej Wróbel - zawodnik teamu Naftokor, ściga się regularnie od 2005 roku. W tym roku obronił pracę inżynierską na Politechnice Gdańskiej, dzięki czemu ma więcej czasu na upragnioną jazdę na rowerze. Oprócz kolarstwa górskiego działa w kole naukowym "Korab" na Politechnice, gdzie zdobył w 2008 roku Mistrzostwo Europy Rowerów Wodnych. Kolarstwo to jego sposób na życie.

Białystok - Łukasz Milewski (509 337 366)

Miejsce spotkań: parking przy sklepie "Tesco" na rogu ulic Wasilkowskiej i 27 Lipca

Łukasz Milewski - zawodnik białostockiego klubu UKS Wygoda, student Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego i Turystyki w Białymstoku, wicemistrz Polski juniorów w kolarstwi e górskim z 2008 roku, doświadczony zawodnik, zwycięzca wielu prestiżowych imprez takich jak : Mazovia MTB Marathon, Bike Adventure, zwycięzca klasyfikacji generalnej "Ducha Puszczy" organizowanego w Supraślu przez Cezarego Zamanę. Do jego wielu sukcesów można również zaliczyć wielokrotne miejsca na podium w Pucharach Polski w kolarstwie przełajowym oraz I miejsce w Pucharze Polski AZS w kolarstwie górskim z 2010 roku.

Kraków - Artur Miazga (tel. 608742267)

Miejsce spotkania: Skrzyżowanie Al. 3-go Maja i Al. Focha

Artur Miazga - w Krakowie mieszka od 5 lat. Student AGH dla której wywalczył kilka medali akademickich mistrzostw polski. Rower lubił od zawsze, na poważnie ściga się 6 lat. Do roweru ma podejście racjonalne, nie ucieka z wagi za wszelką cenę..

Warszawa - Dariusz Kołakowski (500 685 244), Jan Grodowski , Błażej Maresz (600 452 865)

Miejsca spotkań: 1. Lasek bielański, róg ul. Klaudyny i Podleśnej; 2. Ścieżka rowerowa przy zjeździe z Mostu Siekierkowskiego w stronę Puław; 3. Nad stacją metra Kabaty

Dariusz Kołakowski - powszechnie znany jako "Darecki", student 4 roku AWF, menadżer sportu, instruktor narciarstwa klasycznego i kulturystyki. Jego pierwsze kroki w kolarstwie sięgają 2004 roku. Z roku na rok podnosi spokojnym rytmem swój poziom. Obecnie kolarz szosowej ekipy KK Legia 1928, do 2010 roku ścigał się głównie w MTB i bardzo często był widoczny w czołówkach wyścigów, ścigał się po całej Polsce i zna większość tras. Zawsze pozytywnie nastawiony do życia z uśmiechem nie schodzącym mu z twarzy powoduje duże zaufanie u grup które trenuje.

Jan Grodowski - zawodnik BGŻ WKK Team kategorii U23 posiadający kilkuletnie doświadczenie w świecie wyścigów kolarskich i treningów. Zwycięzca klasyfikacji generalnej Legia MTB Maraton 2010, zdobywca 5. miejsca klasyfikacji Pucharu Polski w maratonie MTB 2009, wielokrotnie zajmował czołowe lokaty na ogólnopolskich maratonach oraz wyścigach XC w kategorii juniorów. Poza doświadczeniem treningowym może się także pochwalić doskonałą znajomością obsługi serwisowej sprzętu kolarskiego, a także wiedzą na temat odżywiania i suplementacji w sporcie. Prywatnie interesuje się motoryzacją, a także fotografią i grafiką.

Błażej Maresz - współtwórca i prezes Warszawskiego Klubu Kolarskiego. Trener wielu młodych uzdolnionych zawodników, min. Mistrza Polski w MTB Konrada Gorzelaka. Dyrektor sportowy BGŻ WKK TEAM, wiceprezes Mazowiecko-Warszawskiego Związku Kolarskiego ds. Sportowych. Pomysłodawca otwartych treningów MTB w ramach akcji "Polska na Rowery". Prywatnie szczęśliwy mąż i dumny tata 2,5-letniej Ninki.