Stawiamy stojaki rowerowe - mamy setki zgłoszeń. Teraz głosujecie!

Projekt "Zaparkuj klimatycznie" organizowany przez fundację All For Planet i akcję ?Polska na rowery? wkracza w drugi etap. Mamy już ogromną liczbę propozycji miejsc, w których powinny stanąć stojaki rowerowe. Czas na głosowania - wybieracie miejsca i wzory stojaków

GDZIE MAJĄ STANĄĆ STOJAKI - GŁOSOWANIE DLA WSZYSTKICH MIAST

JAK MAJĄ WYGLĄDAĆ STOJAKI - PROJEKTY: BYTOM , WROCŁAW , KRAKÓW , RZESZÓW , SOPOT

JAK MAJĄ WYGLĄDAĆ STOJAKI - GŁOSOWANIE: BYTOM , WROCŁAW , KRAKÓW , RZESZÓW , SOPOT

Celem akcji jest znalezienie w Krakowie, Rzeszowie, Sopocie, Bytomiu i we Wrocławiu miejsc, w których powinny stanąć stojaki rowerowe. Ich wybór, a także kształt stojaków, których fantazyjne projekty zaproponuje grupa Noga Dzika, odbywa się przy współudziale mieszkańców. - To właśnie oni sami wiedzą najlepiej, gdzie brak stojaków rowerowych najbardziej im doskwiera i utrudnia życie miejskiego rowerzysty - mówi Krystyna Skommer z Grupy Allegro, do której należy fundacja All For Planet.

W ciągu dziesięciu dni pierwszego etapu mieszkańcy pięciu miast biorących udział w akcji nadesłali setki propozycji miejsc, w których ich zdaniem powinny stanąć charakterystyczne stojaki. Jeśli liczyć liczbę zgłoszeń, najbardziej na stojakach rowerowych zależy mieszkańcom Krakowa. Właśnie z tego miasta pochodzi najwięcej propozycji nadesłanych przez czytelników "Gazety Wyborczej". Największym powodzeniem cieszył się stadion Cracovii. Okazało się, że szczególnie duża liczba zgłoszeń tego miejsca jako proponowanej lokalizacji dla rowerowych stojaków to efekt akcji kibiców krakowskiego klubu, którzy najwyraźniej na mecze swojej drużyny chcą dojeżdżać jednośladami.

Teraz przedstawiciele fundacji All For Planet, dziennikarze lokalnych dodatków "Gazety Wyborczej", która partneruje akcji, i urzędnicy miejscy z nadesłanych zgłoszeń wybierają w każdym mieście 20 lokalizacji, które poddane zostaną głosowaniu. W wyniku ankiety w każdym z biorących udział w akcji miast zostanie wybranych 10 docelowych miejsc, w których staną stojaki.

Również kształty stojaków są przedmiotem konsultacji społecznych. Czytelnicy mogą wybierać spośród pięciu projektów przygotowanych dla każdego miasta. Trzy propozycje, które uzyskają największą liczbę głosów, zostaną zrealizowane.

kom

PRZECZYTAJ: KILKA ZDAŃ W SPRAWIE PROJEKTU STOJAKA-PLAŻOWICZKI

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.